চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ বিৰুদ্ধে যুঁজিবলৈ প্ৰস্তুত দিল্লী কেপিটেলছ

নতুন দিল্লী, ৭ এপ্ৰিল: দিল্লী কেপিটেলছৰ অধিনায়ক ঋষভ পন্তে কৈছে যে তেওঁ অধিনায়ক হিচাপে তেওঁৰ প্ৰথমখন মেচত চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ অধিনায়ক মহেন্দ্ৰ সিং ধোনীৰ বিৰুদ্ধে খেলিবলৈ বাট চাই আছে। আঘাতপ্ৰাপ্ত শ্ৰেয়াছ আয়াৰৰ ঠাইত পণ্টক দলটোৰ অধিনায়ক হিচাপে মনোনীত কৰা হৈছে।পণ্টে কৈছে, ‘অধিনায়ক হিচাপে মোৰ প্ৰথমখন মেচ ধোনী ভাইৰ বিৰুদ্ধে আছে। এইটো মোৰ বাবে এটা ভাল অভিজ্ঞতা হ’ব, কাৰণ মই তেওঁৰ পৰা বহুত শিকিছোঁ। এজন খেলুৱৈ হিচাপে মোৰ অভিজ্ঞতা আছে। মই মোৰ ব্যক্তিগত অভিজ্ঞতা আৰু ধোনীৰ পৰা শিকা শিক্ষাবোৰ চেন্নাইৰ বাবে কিবা বেলেগ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিম।’২৩ বছৰীয়া পণ্টে কয়, ‘আমি এতিয়ালৈকে আই পি এলৰ খিতাপ জয় কৰা নাই আৰু এই বছৰ দলটোক বিজয়ী কৰিবলৈ মই মোৰ পৰ্যায়ত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদান কৰিম। যোৱা দুই-তিনি বছৰধৰি, আমি এটা দল হিচাপে ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছো আৰু আমাৰ প্ৰস্তুতি ভালদৰে চলি আছে। দলটোৰ সকলোৱে তেওঁলোকৰ ১০০ শতাংশ দি আছে আৰু দলটোৰ প্ৰচেষ্টাত সুখী, এজন অধিনায়ক হিচাপে মই সেয়াই বিচাৰো।’পণ্টে কয়, ‘দলটোৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক ৰিকি পন্টিং যোৱা দুই-তিনি বছৰত আমাৰ বাবে আশ্চৰ্যজনক আছিল। তেওঁ দলত শক্তিৰে পৰিপূৰ্ণ আৰু এজন খেলুৱৈ হিচাপে যেতিয়া আপুনি আপোনাৰ প্ৰশিক্ষকক দেখে, আপুনি ভাবে যে এয়া সেই ব্যক্তি যাৰ পৰা আপুনি বহুত শিকিব পাৰে। মই আশা কৰোঁ যে আমি এই বছৰ পন্টিং আৰু দলৰ সৈতে খেলুৱৈসকলৰ সহায়ত জিকিবলৈ সক্ষম হ’ম।’দিল্লীয়ে যোৱা সংস্কৰণৰ ফাইনেল খেলিছিল কিন্তু খিতাপ যুঁজত মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ হাতত পৰাজিত হৈছিল। দিল্লী এতিয়াও আইপিএল বিজয়ী হ’বলৈ বাকী আছে।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *