Home ক্ৰীড়া পেৰিছ অলিম্পিক ২০২৪ত প্ৰথমবাৰৰ বাবে স্থাপন হ’ব ইণ্ডিয়া হাউচ

পেৰিছ অলিম্পিক ২০২৪ত প্ৰথমবাৰৰ বাবে স্থাপন হ’ব ইণ্ডিয়া হাউচ

269
0

মুম্বাই, ২৯ জুলাই: ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেড (আৰআইএল) আৰু ইণ্ডিয়ান অলিম্পিক এছ’চিয়েশ্যনে (আইঅ’এ) আইঅ’এ পেৰিছ অলিম্পিক ২০২৪ত প্ৰথমবাৰৰ বাবে ইণ্ডিয়া হাউচ স্থাপন কৰিব। ৰিলায়েন্সে কৈছে যে অলিম্পিক হাউচ খেলসমূহৰ এটা পৰম্পৰা আৰু ২০২৪ চনৰ অলিম্পিকত ভাৰত অলিম্পিক হাউচ হোৱাটো এটা ‘ঐতিহাসিক অনুষ্ঠান’ হ’ব। ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ সঞ্চালক আৰু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় অলিম্পিক সমিতিৰ সদস্য নীতা এম আম্বানীয়ে কয় যে বিশ্বক্ৰীড়া ক্ষেত্ৰত ভাৰতক কেন্দ্ৰীয় পৰ্যায়ত দেখাটো আমাৰ সপোন। আইঅ’এৰ সৈতে আমাৰ অংশীদাৰীত্বে সমগ্ৰ দেশৰ যুৱ খেলুৱৈসকলক বিশ্বমানৰ আন্তঃগাঁথনি আৰু সুযোগৰ সৈতে সমৰ্থন আৰু শক্তিশালী কৰাৰ বাবে ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচনৰ গভীৰ প্ৰতিশ্ৰুতিক পুনৰ নিশ্চিত কৰে। ২০২৪ চনত পেৰিছ অলিম্পিক গেমছত প্ৰথমবাৰৰ বাবে ইণ্ডিয়া হাউচ আয়োজন কৰিবলৈ আমি অতি উৎসাহিত। আইঅ’এৰ চেক্ৰেটেৰী জেনেৰেল ৰাজীৱ মেহতাই কয়, ‘ভাৰতীয় ক্ৰীড়াক সমৰ্থন কৰা আৰু পৰৱৰ্তী প্ৰজন্মৰ শিশুসকলক অলিম্পিক আন্দোলনত যোগদান কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰাৰ বাবে ভাৰতীয় অলিম্পিক এছ’চিয়েশ্যনৰ সৈতে এই অংশীদাৰিত্বৰ বাবে মই ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ আৰু নীতা আম্বানীক ধন্যবাদ জনাইছো। ২০২৪ চনত পেৰিছত এটা ভাৰতীয় গৃহ থকাটো এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ উপলক্ষ হ’ব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here