Home ক্ৰীড়া অলিম্পিকৰ স্বৰ্ণ পদক বিজয়ীৰ আন এক কৃতিত্ব: কুৰটেন গেমছত ৮৬.৬৯ মিটাৰ দূৰত্বৰ...

অলিম্পিকৰ স্বৰ্ণ পদক বিজয়ীৰ আন এক কৃতিত্ব: কুৰটেন গেমছত ৮৬.৬৯ মিটাৰ দূৰত্বৰ থ্ৰ’ৰে সোণৰ পদক অর্জন নীৰজ চোপ্ৰাৰ

95
0

নতুন দিল্লী, ১৯ জুন: অলিম্পিকৰ স্বৰ্ণ পদক বিজয়ী নীৰজ চোপ্ৰাই আন এটা কৃতিত্ব অৰ্জন কৰিছে। নীৰজ চোপ্ৰাই শনিবাৰে কুৰটেন গেমছত ৮৬.৬৯ মিটাৰ থ্ৰ’ৰে সোণৰ পদক অর্জন কৰিছিল। ফিনলেণ্ডত অনুষ্ঠিত হোৱা কুৰটেন গেমছত নীৰজে প্ৰথম প্ৰচেষ্টাতে ৮৬.৬৯ মিটাৰ দূৰত্বৰ বাবে জেভলিন থ্ৰ’ দলিয়াই সোনৰ পদক নিশ্চিত কৰে। নীৰজ চোপ্ৰাই অত্যন্ত কঠিন পৰিস্থিতিত জিকিছিল। প্ৰকৃততে, বৰষুণৰ পানীৰ বাবে ট্ৰেকটো পিছল আছিল, কিন্তু ভৰি পিছলি যোৱা স্বত্বেও তেওঁলোক থিয় হৈছিল। তেওঁ প্ৰথম প্ৰচেষ্টাতে গ’ল্ডক আঘাত কৰিছিল। অৱশ্যে, ৯০ মিটাৰ মাৰ্কটো এতিয়াও তেওঁলোকৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে। তেওঁৰ প্ৰপত্ৰলৈ লক্ষ্য কৰিলে, আশা কৰা হৈছে যে এইটো যিমান সম্ভৱ সোনকালে সম্ভৱ হ’ব। এই প্ৰতিযোগিতাত জেভলিন থ্ৰ’য়াৰ এণ্ডাৰছন পিটাৰ্ছে ৮০ মিটাৰ ত উপনীত হ’বলৈ ব্যৰ্থ হয়। অৱশ্যে, তেওঁ ৯৩.০৭ মিটাৰ পৰ্যন্ত জেভলিন দলিয়াইছে। অলিভাৰ হেলেণ্ডাৰ, যিয়ে কেইদিনমান আগতে পাপো নুৰ্মী ইভেণ্টত নীৰজক অতিক্ৰম কৰি সোনৰ পদক দখল কৰিছিল। শেহতীয়াকৈ, নীৰজে পাও নুৰ্মী ইভেণ্টত নিজৰ অভিলেখ ভংগ কৰি এক নতুন অভিলেখ গঢ়িছিল। নীৰজে ৮৯.০৩ মিটাৰ জেভলিন দলিয়াই এটা নতুন ৰাষ্ট্ৰীয় অভিলেখ গঢ়িছিল। নীৰজ চোপ্ৰাই তেওঁৰ ৰাষ্ট্ৰীয় অভিলেখ ৮৭.৫৮ মিটাৰ ভংগ কৰিছিল, যিটো তেওঁ টকিঅ’ অলিম্পিকৰ সময়ত অৰ্জন কৰিছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here