Home ক্ৰীড়া জুনিয়ৰ পুৰুষ হকী বিশ্বকাপত আৰ্জেণ্টিনাৰ বৃহৎ জয়

জুনিয়ৰ পুৰুষ হকী বিশ্বকাপত আৰ্জেণ্টিনাৰ বৃহৎ জয়

129
0

ভূৱেনশ্বৰ, ২৫ নৱেম্বৰ: আজি ইয়াত অনুষ্ঠিত এফ আই এইচ জুনিয়ৰ পুৰুষ হকী বিশ্বকাপৰ উদ্বোধনী খেলখনত পূৰ্বৰ চেম্পিয়ন আৰ্জেণ্টিনাই ইজিপ্তক ১৪-০ গ’লত পৰাস্ত কৰে।এইটো এটা জুনিয়ৰ বিশ্বকাপ খেলত আটাইতকৈ ডাঙৰ ব্যৱধানৰ জয়। ১৯৮২ চনত ছিংগাপুৰত ভাৰতে   ১৩-০ গ’লত জয় লাভ কৰিছিল।২০০৫ চনত খিতাপ অৰ্জন কৰা আৰ্জেণ্টিনাই পেনাল্টি কৰ্ণাৰৰ পৰা তৃতীয় মিনিটত জাৰাটে প্ৰথমটো গ’ল কৰাৰ সৈতে জয়ৰ বাট সুগম কৰিছিল। তেওঁ ৪৭ তম ৫৮ মিনিটত দুটা পেনাল্টি ষ্ট্ৰোক সলনি কৰি আফ্ৰিকান মিনোজৰ বিৰুদ্ধে তেওঁৰ সংখ্যাত দুটা গ’ল যোগ কৰে।দলটোৰ তৃতীয়টো গ’ল দ্বাদশ মিনিটত ডমিনে প্ৰথমটো গ’ল কৰে।বাকী গ’লসমূহ তেওঁলোকৰ মাজত ফ্ৰাঞ্চিস্কো ৰুইজ (দশম মিনিট), ফ্ৰাঙ্কো এগোষ্টিনি (২৫ মিনিট), ইগনাচিঅ নাৰ্ডোলিলো (৩৯ মিনিট), মেণ্ডেজ লুচিঅ'(৪৬ মিনিট), জোকুইন ক্ৰুগাৰ (৪৭ মিনিট), ষ্টেলাটো ব্ৰুনো (৪৮ মিনিট)ৰ দ্বাৰা জকুইন টস্কানিয়ে (৫১ মিনিট) এটাকৈ গ’ল কৰে।আৰ্জেণ্টিনাই কৰা ১৪ টা গ’লৰ ভিতৰত ছয়টা পেনাল্টি কৰ্ণাৰৰ পৰা আহিছিল, আনহাতে দুটা পেনাল্টি ষ্ট্ৰোকৰ পৰা আহিছিল। তেওঁ প্ৰথম কোৱাৰ্টাৰত তিনিটা চতুৰ্থাংশত সাতটা গ’ল কৰিছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here