Home ৰাষ্ট্ৰীয়-আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় দেশৰ শান্তি আৰু সমৃদ্ধিৰ বাবে ‘মা সৰয়ু’ৰ পৰা আশীৰ্বাদ বিচাৰে অৰবিন্দ কেজৰিৱালে

দেশৰ শান্তি আৰু সমৃদ্ধিৰ বাবে ‘মা সৰয়ু’ৰ পৰা আশীৰ্বাদ বিচাৰে অৰবিন্দ কেজৰিৱালে

73
0

নতুন দিল্লী, ২৬ অক্টোবৰ: আম আদমী পাৰ্টিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় আহ্বায়ক তথা¸ দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে সোমবাৰে ৰাম লাল্লাৰ দৰ্শন বিচাৰি অযোধ্যাত উপস্থিত হয় আৰু সন্ধিয়া মা সৰয়ুৰ আৰতিত উপস্থিত থাকে, আনহাতে তেওঁ মঙলবাৰে ভগৱান হনুমান আৰু ৰাম লাল্লাক উপাসনা কৰিবলৈ যায়৷ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে ভগৱান শ্ৰী ৰামৰ সন্মুখত হাত জোৰ কৰি আঁঠু কাঢ়ি এই দেশখনক সমগ্ৰ বিশ্বৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ কৰি তুলিবলৈ তেওঁৰ আশীৰ্বাদ বিচাৰে৷ তেওঁ লগতে সমগ্ৰ দেশৰ শান্তি আৰু সমৃদ্ধিৰ বাবে ‘মা সৰয়ু’ৰ পৰা আশীৰ্বাদ বিচাৰে৷ কেজৰিৱালে কয় যে যদি ভাৰতৰ ১৩০ কোটি মানুহে পাৰ্থক্য আৰু বৈষম্যৰ সকলো দেৱাল ভাঙি পৰিয়াল হিচাপে একেলগে কাম কৰে, তেন্তে কোনেও ভাৰতক বিশ্বৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ শক্তি হোৱাৰ পৰা বাধা দিব নোৱাৰে৷তেওঁ দেশৰ পৰিস্থিতিৰ ওপৰত অসন্তুষ্টি ব্যক্ত কৰি কয় যে আমাৰ প্ৰতিভাৰ পুলৰ বাবে আমাৰ দেশ বিশ্বৰ এক নম্বৰ দেশ হ’ব লাগিছিল, কিন্তু তাৰ পৰিৱৰ্তে চাৰিওফালে দৰিদ্ৰতা, নিৰক্ষৰতা আৰু স্বাস্থ্যসংকট আছে৷ আম আদমী পাৰ্টিৰ ৰাষ্ট্ৰীয় আহ৩ায়কে কৈছিল যে আমি দিল্লীত প্ৰমাণ কৰিছো যে সৎ দলবদ্ধ কামে যথেষ্ট ফলাফল দিব পাৰে আৰু যিকোনো লোকে প্ৰমাণ চাবলৈ আমাৰ বিদ্যালয়, আন্তঃগাঁথনি আৰু পানী আৰু বিদু্যৎ যোগানৰ ফালে চাব পাৰে৷ দিল্লীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী অৰবিন্দ কেজৰিৱালে সম্পূৰ্ণ বিধি-বিধানেৰে পবিত্ৰ নদীৰ পাৰত অযোধ্যাৰ মা সৰয়ুৰ আৰতি পৰিৱেশন কৰিছিল৷ ধৰ্মদাস মহাৰাজৰ নিৰ্দেশনাত গোটেই আৰতিটো সম্পূৰ্ণ হৈছিল৷ অখিল ভাৰতীয় পঞ্চ নিৰ্বাণী আখাৰাৰ হৈ অৰবিন্দ কেজৰিৱালক ভগৱান ৰামৰ অংগবস্ত্ৰমৰে সন্মানিত কৰা হয়৷

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here