Home Entertainment জ্যোতিষীৰ ভৱিষ্যৎবাণী : কেটৰিনা ভাল পত্নী, বিকি স্বামীতকৈ ভাল বন্ধু বুলি পৰিচিত...

জ্যোতিষীৰ ভৱিষ্যৎবাণী : কেটৰিনা ভাল পত্নী, বিকি স্বামীতকৈ ভাল বন্ধু বুলি পৰিচিত হ’ব

406
0

নতুন দিল্লী,৮ ডিচেম্বৰ : উৰিৰ অভিনেতা বিকি কৌশল আৰু গ্লেমাৰাছ ডিভা কেটৰিনা কাইফৰ ভাল দিন আহিছে৷ ৯ ডিচেম্বৰত চন্দ্ৰ উদয় হোৱাৰ লগে লগে দুয়ো বিবাহপাশত আৱদ্ধ হ’ব৷ বেনাৰসৰ এজন জ্যোতিষী আৰু কাশী হিন্দু বিশ্ববিদ্যালয়ৰ অধ্যাপক চন্দ্ৰমৌলী উপাধ্যায়ৰ মতে, বিকিৰ বৃষ আৰু কেটৰিনাৰ মিথুন ৰাশিৰ লোকসকলে স্বামী আৰু পত্নী হিচাপে সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰিব৷ বিকি নাম অনুসৰি, তেওঁলোকৰ ৰাশি চিহ্ন হৈছে বৃষ৷ এই ৰাশিচিহ্নৰ প্ৰভু হৈছে শুক্ৰ৷ কেটৰিনা তেওঁৰ নামত মিথুন ৰাশিৰ৷ বুধ হৈছে এই ৰাশিচিহ্নৰ প্ৰভু৷ শুক্ৰ আৰু বুধক ইজনে সিজনৰ বহুত ভাল বন্ধু বুলি গণ্য কৰা হয়৷ এনেদৰে, যদি তেওঁলোকক দুয়োজনৰ নামত দেখা যায় তেন্তে তেওঁলোকৰ বুজাবুজি ভাল হ’ব৷ এনে পৰিস্থিতিত, তেওঁলোক দুয়োৰে বিবাহিত জীৱন আনন্দদায়ক হ’ব লাগে৷ বৃষ ৰাশি মহিলাৰ প্ৰতি বৰ ভাল পায়৷ কেটৰ ৰাশি চিহ্ন মিথুন, বুধৰ প্ৰভু হোৱাৰ বাবে, তেওঁ প্ৰকৃতিত পৰিপক্ক৷ তেওঁলোকৰ বাবে এইটো ক’ব পাৰি যে এগৰাকী পত্নী হিচাপে তেওঁ নিজকে বুদ্ধিমান হোৱাৰ সৈতে পৰিচয় দিব৷ সম্পৰ্কৰ এই ভাৰসাম্যই সুখী দম্পতীৰ বাবে এক ইতিবাচক বাৰ্তা প্ৰদান কৰে৷ মাৰিয়ম ভেবষ্টাৰ শোধনাগাৰৰ মতে, আপুনি ভাল পোৱা ব্যক্তি জন আৰু আপুনি যিজন ব্যক্তিৰ সৈতে থাকিব বিচাৰে তেওঁক ‘বন্ধু’ বুলি কোৱা হয়৷ সম্পৰ্ক বিশেষজ্ঞ জন গটমেনে তেওঁৰ ‘বিবাহ বজাই ৰখাৰ জ্জ নীতি নামৰ কিতাপখনত লিখিছে যে এক সুখী বিবাহিত জীৱন গভীৰ বন্ধুত্বৰ ওপৰত আধাৰিত৷ মানস্থলী সুস্থতাৰ জ্যেষ্ঠ মনোৰোগ বিশেষজ্ঞ ড. জ্যোতি কাপুৰৰ মতে, সমাজত এনে বহুতো উদাহৰণ আছে য’ত বন্ধুত্বৰ পিছত প্ৰেম আহে আৰু বিবাহলৈ ৰূপান্তৰিত হয়৷ কিছুমান ল’ৰা আৰু ছোৱালীৰ ইমান গভীৰ বন্ধুত্ব আছে যে তেওঁলোকে ধৰ্মৰ দেৱাল পাৰ হৈ বিবাহপাশত আৱদ্ধ হয় আৰু তেওঁলোকৰ বিবাহ সমাজৰ বাবে উদাহৰণ হৈ পৰে৷ পৰিচালক কবীৰ খান আৰু ভিজে মিনি মাথুৰৰ বিয়া ইয়াৰ এক সুন্দৰ উদাহৰণ৷চলচ্ছিত্ৰ উদ্যোগত বাস কৰোতে দুয়ো জন ইজনে সিজনৰ খুব ওচৰত আছে৷ দৰাচলতে, যদি ভাল বন্ধুত্ব ভাল হয়, তেন্তে বৈবাহিক সম্পৰ্ক শক্তিশালী হয়৷ ডাঃ কাপুৰে এইটোও জোৰ দিয়ে যে বন্ধুত্বক খৰখেদাকৈ বিয়া কৰাব নালাগে৷ ইজনে সিজনক সময় দিয়া প্ৰয়োজন৷ মন কৰিব যে আপোনাৰ বন্ধুৱে জীৱনৰ উত্থান-পতনত সহায় কৰিবলৈ আগবাঢ়ি আহিছে৷

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here