Home ক্ৰীড়া মহিলা আইপিএল আয়োজনৰ প্ৰস্তুতি বিচিচিআইৰ

মহিলা আইপিএল আয়োজনৰ প্ৰস্তুতি বিচিচিআইৰ

342
0

মুম্বাই, ২৬ মাৰ্চ: বিচিচিআইৰ অধ্যক্ষ সৌৰভ গাংগুলীয়ে শুকুৰবাৰে কয় যে ব’ৰ্ডে ২০২৩ চনৰ পৰা মহিলা ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগ (আই পি এল) আৰম্ভ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে, আনহাতে এবছৰৰ ব্যৱধানৰ পিছত তেওঁলোকৰ প্ৰত্যাৱৰ্তনৰ সময়ত এই ছিজনত চাৰিখন প্ৰদৰ্শনী মেচ অনুষ্ঠিত হ’ব। মহিলাৰ আই পি এল আৰম্ভ নকৰাৰ বাবে অতীতত বিচিচিআইক সমালোচনা কৰা হৈছিল। পৰৱৰ্তী ছিজনত লীগ আৰম্ভ কৰিবলৈ সাধাৰণ বাৰ্ষিক সভাৰ (এজিএম) অনুমোদনৰ প্ৰয়োজন হ’ব। পৰিষদে প্ৰাৰম্ভিক পৰ্যায়ত পাঁচ বা ছয়টা দলৰ পৰিকল্পনা কৰি আছে। পুৰুষৰ আইপিএলৰ ১০ টা বৰ্তমানৰ ফ্ৰেঞ্চাইজিক মহিলাৰ আই পি এল দল ক্ৰয় কৰাৰ প্ৰথম সুযোগ দিয়া হ’ব। জানিব পৰা গৈছে যে কমেও চাৰিটা পুৰুষৰ আই পি এল ফ্ৰেঞ্চাইজিয়ে মহিলাৰ আই পি এলত বিনিয়োগ কৰিব বিচাৰিলে তেওঁলোকে কিমান লাভান্বিত হ’ব সেয়া বিচিচিআইৰ পৰা জানিবলৈ আগ্ৰহী। শুকুৰবাৰে ইয়াত আই পি এল পৰিচালনা পৰিষদৰ বৈঠকৰ পিছত বিচিচিআইৰ সভাপতি সৌৰভ গাংগুলীয়ে সাংবাদিকক কয়, ‘ইয়াক (সম্পূৰ্ণ মহিলাৰ আই পি এল) এজিএমৰ অনুমোদনৰ প্ৰয়োজন হ’ব। আমি ইয়াক অহা বছৰ আৰম্ভ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰি আছো।’ ফেব্ৰুৱাৰীত পিটিআইক দিয়া এক সাক্ষাৎকাৰত গাংগুলীয়ে কৈছিল যে মহিলাৰ আই পি এল ২০২৩ চনত আৰম্ভ কৰা হ’ব। আই পি এলৰ অধ্যক্ষ ব্ৰিজেশ পেটেলেও স্পষ্ট কৰি দিছিল যে তিনিটা মহিলা দলৰ পুৰুষৰ আই পি এল প্লে অফৰ সৈতে এই ছিজনত চাৰিখন মেচ খেলা হ’ব। বৈঠকৰ পিছত পেটেলে কয়, ‘প্লে অফৰ সময়ত তিনিটা দলৰ চাৰিখন খেল অনুষ্ঠিত হ’ব।’ যোৱা বছৰ, মহামাৰীৰ বাবে, আই পি এলৰ দ্বিতীয় পৰ্যায় সংযুক্ত আৰৱ আমিৰাত অনুষ্ঠিত হৈছিল। অৱশ্যে, ২০২০ চনত, তেওঁলোকক সংযুক্ত আৰৱ আমিৰাত অনুষ্ঠিত কৰা হৈছিল, য’ত আই পি এল ট্ৰেলব্লেজাৰ্ছে খিতাপ জিকিছিল। পেটেলে কৈছিল যে মহিলাৰ আই পি এলত পাঁচ বা ছয়টা দল কিন্তু তেওঁলোকক এজিএমৰ অনুমোদনৰ প্ৰয়োজন হ’ব। মহিলাৰ প্ৰদৰ্শনী খেলসমূহ পুনেত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। পৰিচালনা পৰিষদে ২০২৩-২০২৭ চক্ৰৰ আইপিএল মিডিয়া অধিকাৰৰ বিষয়টোও আলোচনা কৰে।পৰিচালনা পৰিষদৰ এজন সদস্যই কয়, ইয়াৰ বাবে শীঘ্ৰেই নিবিদা প্ৰস্তুত কৰা হ’ব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here