Home Main Stories টকিঅ’ অলিম্পিক ২০২০ : বক্সিং : মেৰী কমৰ ডমিনিকাৰ মিগুৱেলিনা গাৰ্চিয়া হাৰ্নান্দেজক...

টকিঅ’ অলিম্পিক ২০২০ : বক্সিং : মেৰী কমৰ ডমিনিকাৰ মিগুৱেলিনা গাৰ্চিয়া হাৰ্নান্দেজক পৰাস্ত কৰি ৰাউণ্ড-অফ-১৬ত প্ৰৱেশ

323
0

টকিঅ’ ২৫ জুলাই : ডমিনিকাৰ মিগুৱেলিনা গাৰ্চিয়া হাৰ্নান্দেজৰ কঠিন প্ৰতিযোগিতাৰ সন্মুখীন হোৱাৰ পিছত ভাৰতৰ বক্সিং তাৰকা মেৰী কমে ২০২০ টকিঅ’ অলিম্পিকত ৰাউণ্ড অফ-১৬ লৈ অগ্ৰসৰ হয়। ২০১২ চনৰ অলিম্পিকৰ ব্ৰঞ্জ পদক বিজয়ী ৩৮ বছৰীয়া মেৰী কমে তেওঁৰ ১৫ বছৰীয়া কনিষ্ঠ আৰু পেন আমেৰিকান গেমছৰ ব্ৰঞ্জ পদক বিজয়ী প্ৰতিদ্বন্দীৰ বিৰুদ্ধে ৪-১ গ’লত জয়লাভ কৰে। আৰম্ভণিৰ পৰা শেষলৈকে ৰোমাঞ্চকৰ হোৱা এটা বাউটত, মেৰী কমে গাৰ্চিয়াই আগবঢ়োৱা স্পিৰ্টেড যুঁজখন অতিক্ৰম কৰিবলৈ কিছুমান উজ্জ্বল কৌশল প্ৰদৰ্শন কৰিছিল।

মেৰী কমে ভাল পৰিনাম পাবলৈ আৰম্ভণি ৰাউণ্ডত তাইৰ প্ৰতিদ্বন্দীৰ পৰা পিছপৰি থাকে, কিন্তু গৰ্চিয়াই নিজৰ কিছু ভয়ংকৰ পাঞ্চিংৰে দ্বিতীয় ৰাউণ্ড ত উপনীত হোৱাৰ তিনি মিনিট পিছত প্ৰবীণজন আক্ৰমণাত্মক হৈ পৰিছিল। মেৰী কমৰ বিশ্বাসী সোঁ হুকে তেওঁক বাউটৰ জৰিয়তে ভালদৰে সহায় কৰিছিল আৰু তেওঁ গৰ্চিয়াক তাইৰ ফালে লাং কৰিবলৈ বাধ্য কৰি তীক্ষ্ণ মন প্ৰদৰ্শন কৰিছিল, আৰু ভাৰতীয়সকলৰ বাবে পৰিষ্কাৰ পাঞ্চ অৱতৰণ কৰাৰ স্থান মুকলি কৰিছিল। ডমিনিকাৰ যুৱতীজনীৰ মেৰী কমক আঘাত কৰাৰ চেষ্টা আছিল, কিন্তু তাই স্পষ্টভাৱে আঘাত কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাছিল।

চাৰিটা সন্তানৰ মাতৃ মেৰী কমে পৰৱৰ্তী সময়ত তৃতীয় স্থান প্ৰাপ্ত কলম্বিয়ান পদক বিজয়ী ইনগ্ৰিট ভেলেন্সিয়াৰ বিৰুদ্ধে অৱতীৰণ কৰিব, যি ২০১৬ চনৰ ৰিঅ’ গেমছত ব্ৰঞ্জপদক বিজয়ী আছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here