Home ক্ৰীড়া বিবিএলত প্ৰথমবাৰৰ বাবে ডাবুল হেট্ৰিক লৈ ইতিহাস ৰচিলে কেমেৰুন বয়ছে

বিবিএলত প্ৰথমবাৰৰ বাবে ডাবুল হেট্ৰিক লৈ ইতিহাস ৰচিলে কেমেৰুন বয়ছে

106
0

মেলবৰ্ণ, ২০ জানুৱাৰী: অষ্ট্ৰেলিয়াৰ লেগ স্পিনাৰ কেমেৰুন বয়ছে বিগ বেছ লীগত (বিবিএল) প্ৰথমবাৰৰ বাবে ডাবুল হেট্ৰিক লৈ ইতিহাস সৃষ্টি কৰিছে। মেলবৰ্ণ ক্ৰিকেট গ্ৰাউণ্ডত (এমচিজি) চিডনী থাণ্ডাৰৰ বিৰুদ্ধে মেলবৰ্ণ ৰেনেগেডছৰ হৈ খেলা বয়ছে টি-২০ ক্ৰিকেটত চাৰিটা বলত চাৰিটা উইকেট দখল কৰা দশম বলাৰ হিচাপে পৰিগণিত হয়।থাণ্ডাৰৰ ইনিংছৰ সপ্তম অভাৰৰ অন্তিম ডেলিভাৰীৰ সৈতে বয়ছৰ অত্যাশ্চৰ্য প্ৰদৰ্শন আৰম্ভ হৈছিল, যেতিয়া তেওঁ থাণ্ডাৰ অপেনাৰ এলেক্স হেলছক আউট কৰিছিল, ইয়াৰ পিছত নৱম অভাৰৰ বল কৰিবলৈ অহা বয়ছে জেচনক প্ৰথম বলতে পেভিলিয়নলৈ প্ৰেৰণ কৰিছিল। এলেক্স ৰছ বয়ছৰ পৰৱৰ্তী বলটোত এলবিডব্লিউ হৈছিল। তেওঁ হেট্ৰিক সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ ডেনিয়েল চামছক আউট কৰিছিল। বিবিএলে টুইট কৰি কয়- বয়ছে চাৰিটা উইকেট লোৱাৰ পিছত থাণ্ডাৰ ৮.৩ অভাৰত ৮০/০ ৰ পৰা ৮৫/৪ লৈ আগবাঢ়িছিল। আমিও বিশ্বাস কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা নাছিলো যে এইটো ঘটিব। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ হৈ সাতখন টি-২০ত আঠটা উইকেট দখল কৰা বয়ছে তাৰ পিছত পাঁচ উইকেটৰ ৰান সম্পূৰ্ণ কৰে আৰু ৪ অভাৰত ৫ টা উইকেট দখল কৰি ২১ ৰান দিয়ে, যাৰ বাবে তেওঁক প্লেয়াৰ অফ দ্য মেচ বঁটাও প্ৰদান কৰা হয়।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here