Home ৰাষ্ট্ৰীয়-আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ পৰা উভতি অহা লোকক লৈ আতংক: মহাৰাষ্ট্ৰত পুনৰ কোৰোনাৰ আশংকা

দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ পৰা উভতি অহা লোকক লৈ আতংক: মহাৰাষ্ট্ৰত পুনৰ কোৰোনাৰ আশংকা

147
0

মুম্বাই, ২৯ নৱেম্বৰ : দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ পৰা মহাৰাষ্ট্ৰত উপস্থিত হোৱা এজন ব্যক্তি কৰোনাৰ দ্বাৰা সংক্ৰমিত অৱস্থাত পোৱা গৈছে৷ কোভিড-১৯-ৰ আটাইতকৈ বিপদজনক প্ৰকাৰ ‘অমাইক্ৰন’ৰ বৰ্ধিত ভাবুকিৰ বিষয়ে এক তদন্ত আৰম্ভ কৰা হৈছে৷ ইফালে, মুম্বাইৰ কাষৰীয়া থানেৰ ভিৱান্দিত এটা বৃদ্ধাশ্ৰমত বাস কৰা ৬৯ জন জ্যেষ্ঠ নাগৰিকে কৰোনা সংক্ৰমিত হৈ পৰিছে৷ অৱশ্যে তেওঁলোক সকলোৰে অৱস্থা স্বাভাৱিক৷ কল্যাণ ডম্বিৱালী পৌৰ নিগমৰ ড॰ প্ৰতিভা পাংপাটিলে কয়, ‘‘দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ পৰা ডম্বিৱালীলৈ উভতি অহা এজন ব্যক্তি ক’ভিড পজিটিভ বুলি জানিব পৰা গৈছে৷ ‘অমাইক্ৰন’ ধনাত্মকৰ নমুনাবোৰ জিনোম অনুক্ৰমৰ বাবে প্ৰেৰণ কৰা হৈছে যাতে ই ‘অমাইক্ৰন’ ধনাত্মক হয় নে নহয় জানিব পাৰে৷ কতৃৰ্পক্ষই তেতিয়া ব্যক্তিজনৰ পৰিয়ালৰ বিষয়েও এটা কোভিড অনুসন্ধান কৰাৰ প্ৰস্তুতি চলাইআছে৷ডঃ পাংপাটিলে আৰু কৈছিল, ‘তেওঁ দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ পৰা দিল্লীলৈ আৰু দিল্লীৰ পৰা মুম্বাইলৈ যাত্ৰা কৰিছিল৷ তেওঁলোকক পৌৰ নিগমৰ পৃথকীকৰণ কোঠাত ৰখা হৈছে৷ তেওঁৰ ভায়েকৰ অনুসন্ধানৰ প্ৰতিবেদন নেতিবাচক ভাৱে ওলাই আহিছে৷ পৰিয়ালৰ বাকী প্ৰতিবেদন আজি হ’ব৷ ভাল কথাটো হ’ল যে দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ পৰা উভতি অহাৰ পিছত, ব্যক্তিজনে কাৰো সংস্পৰ্শলৈ অহা নাই৷ থানেৰ ভিৱান্দিৰ পাদঘাৰ ওচৰৰ খাদাৱালীৰ মাতোশ্ৰী বৃদ্ধাশ্ৰমত সংক্ৰমিত সকলো ৬৯ জন বৃদ্ধ লোকৰ অৱস্থা স্বাভাৱিক৷ সকলোকে চিকিৎসাৰ বাবে থানে জিলা চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছে৷ এই বৃদ্ধাশ্ৰমত ১০০ তকৈও অধিক লোক বাস কৰে৷ যোৱা সপ্তাহত, ইয়াত কিছুমান লোকে জ্বৰৰ লক্ষণ দেখুৱাবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল৷ এজন বৃদ্ধ ব্যক্তিৰ কৰোনা পৰীক্ষা কৰা হয় কাৰণ চিকিৎসা আৰম্ভ কৰাৰ পিছতো তেওঁৰ জ্বৰ কমি যোৱা নাছিল৷ বৃদ্ধ বয়সৰ গৃহ ব্যৱস্থাপনাই তেতিয়া সতৰ্কতামূলক ব্যৱস্থা হিচাপে সকলো পৰীক্ষা কৰাৰ সিদ্ধান্ত লয়৷

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here