Home ক্ৰীড়া মানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড ত্যাগ ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডোৰ

মানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড ত্যাগ ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডোৰ

63
0

মানচেষ্টাৰ, ২৩ নৱেম্বৰ: মানচেষ্টাৰ ইউনাইটেডৰ কিংবদন্তী ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডোৱে তাৎক্ষণিক প্ৰভাৱৰ সৈতে দলটো এৰি যোৱাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। ক্লাবটোৱে মঙলবাৰে এক বিবৃতিৰ জৰিয়তে এই কথা প্ৰকাশ কৰিছে। ব্ৰিটিছ সাংবাদিক পিয়েৰ্ছ মৰ্গানৰ সৈতে তেওঁৰ শেহতীয়া সাক্ষাৎকাৰৰ বাবে ৰোনাল্ডোক তীব্ৰ সমালোচনাৰ সন্মুখীন হৈছিল। সাক্ষাৎকাৰটোৰ পিছৰে পৰা, কোৱা হৈছিল যে তেওঁ আৰু ক্লাবৰ হৈ খেলিব নোৱাৰে। সাক্ষাৎকাৰটোত, ৰোনাল্ডোৱে কেইবাটাও বিষয়ত ক্লাবটোক সমালোচনা কৰিছিল। তেওঁ এইটোও অভিযোগ কৰিছিল যে ক্লাবৰ কিছু লোকে তেওঁক ‘বলপূৰ্বক উৎখাত’ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছিল। ৰোনাল্ডোৱে এইটোও কৈছিল যে ক্লাব আৰু মেনেজাৰ এৰিক টেন হাইগে তেওঁক প্ৰতাৰণা কৰিছিল। এৰিক টেন হাইগৰ প্ৰতি তেওঁৰ কোনো সন্মান নাই। মানচেষ্টাৰ ইউনাইটেডে এক বিবৃতিত কয়- ক্ৰিষ্টিয়ানো ৰোনাল্ডোৱে তাৎক্ষণিক প্ৰভাৱৰ সৈতে পাৰস্পৰিক চুক্তিৰ দ্বাৰা মানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড ত্যাগ কৰিছে। ক্লাবটোৱে তেওঁক ওল্ড ট্ৰেফৰ্ডত তেওঁৰ অপৰিসীম অৱদানৰ বাবে ধন্যবাদ জনাইছে। ৩৪৬ খন খেলত দলটোৰ হৈ ৰোনাল্ডোৱে ১৪৫ টা গ’ল কৰিছিল। তেওঁ আৰু তেওঁৰ পৰিয়ালক ভৱিষ্যতৰ বাবে শুভকামনা জনাইছোঁ। ক্লাবটোৱে লগতে কয় যে মানচেষ্টাৰ ইউনাইটেডৰ সকলোৱে এৰিক টেন হাইগৰ প্ৰশিক্ষণৰ অধীনত দলটোৰ অগ্ৰগতি অব্যাহত ৰখা আৰু পিটছত সফলতাৰ বাবে একেলগে কাম কৰাৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছে। উল্লেখ্য যে ৰোনাল্ডোৱে এই ছিজনত ক্লাবৰ বহুতো খেলত খেলিবলৈ সুযোগ পোৱা নাছিল। তেওঁক আনকি একাদশতো অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হোৱা নাছিল। তেওঁ বহুতো বাউটত বিকল্প হিচাপে অৱতৰণ কৰিছিল। ফুলহামৰ বিৰুদ্ধে দলত ৰোনাল্ডোৰ নামো নাছিল। দলটোৱে মেচখন ২-১ গ’লত জিকিছিল। বিখ্যাত সাংবাদিক পিয়েৰ্ছ মৰ্গানৰ সৈতে হোৱা এক সাক্ষাৎকাৰত, ৰোনাল্ডোৱে বহুতো কথা প্ৰকাশ কৰিছিল আৰু তেওঁৰ ক্ষোভ প্ৰকাশ কৰিছিল। ২০২১ চনত ১২ বছৰৰ পিছত ৰোনাল্ডোৱে ক্লাবটোত যোগদান কৰিছিল। তেওঁ ২০০৯ চনত মানচেষ্টাৰ ইউনাইটেড এৰিছিল। ইয়াৰ পিছত, তেওঁ স্পেইনৰ বিখ্যাত ক্লাব ৰিয়েল মাদ্ৰিদলৈ যায়। তাৰ পৰা, তেওঁ পুনৰ ইটালীৰ ক্লাব জুভেণ্টাছৰ হৈ খেলিছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here