Home Main Stories দানিছ চিদ্দিকীৰ মৃতদেহ জামিয়া মিলিয়া ইছলামিয়া কবৰস্থানত সমাধিস্থ কৰা হ’ব

দানিছ চিদ্দিকীৰ মৃতদেহ জামিয়া মিলিয়া ইছলামিয়া কবৰস্থানত সমাধিস্থ কৰা হ’ব

212
0

নতুন দিল্লী : বৃহস্পতিবাৰে আফগানিস্তানত কৰ্তব্যৰত হৈ নিহত হোৱা ভাৰতীয় ফটো সাংবাদিক দানিছ চিদ্দিকীক জামিয়া মিলিয়া ইছলামিয়া কবৰস্থানত বিশ্ৰাম দিয়া হ’ব। বিশ্ববিদ্যালয়খনে দেওবাৰে এটা বিবৃতি জাৰি কৰি কৈছিল যে উপাচাৰ্যজনে চিদ্দিকীৰ পৰিয়ালৰ মৃতদেহ কবৰস্থানত সমাধিস্থ কৰাৰ অনুৰোধ গ্ৰহণ কৰিছে। বিশ্ববিদ্যালয়খনে বিবৃতিটোত কয়, “জামিয়া মিলিয়া ইছলামিয়া (জেএমআই)ৰ উপাচাৰ্যগৰাকীয়ে প্ৰয়াত ফটো সাংবাদিক দানিছ চিদ্দিকীৰ পৰিয়ালৰ অনুৰোধ গ্ৰহণ কৰি তেওঁৰ মৃতদেহ কেৱল বিশ্ববিদ্যালয়ৰ কৰ্মচাৰী, তেওঁলোকৰ পত্নী আৰু নাবালক সন্তানৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত জেএমআই কবৰস্থানত সমাধিস্থ কৰা হ’ব।”

চিদ্দিকীয়ে ২০০৫-২০০৭ চনলৈ এজেকে গণ যোগাযোগ গৱেষণা কেন্দ্ৰত (এমচিআৰচি) অধ্যয়ন কৰিছিল। তেওঁৰ দেউতাক আখটাৰ চিদ্দিকী তাত শিক্ষা অনুষদৰ ডিন আছিল। “দানিছ আমাৰ হল অফ ফেমৰ অন্যতম উজ্জ্বল তাৰকা আৰু এজন সক্ৰিয় প্ৰাক্তন ছাত্ৰ আছিল যিয়ে তেওঁৰ কাম আৰু অভিজ্ঞতা বোৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ সৈতে ভাগ বতৰা কৰিবলৈ তেওঁৰ নিজৰ অনুষ্ঠানলৈ উভতি আহিছিল। আমি তেওঁক গভীৰভাৱে অনুভৱ কৰিম কিন্তু তেওঁৰ স্মৃতি জীয়াই ৰাখিবলৈ সংকল্পবদ্ধ,” এজেকে এমচিআৰচিৰ কাৰ্যবাহী সঞ্চালকে কয়।

পুলিৎজাৰ বঁটা বিজয়ী চিদ্দিকীক বৃহস্পতিবাৰে দক্ষিণ আফগান প্ৰদেশ কান্দাহাৰত হত্যা কৰা হয়। তেওঁ এটা প্ৰতিবেদনৰ কামত আছিল আৰু আফগান বিশেষ বাহিনীৰ সৈতে অন্তৰ্ভুক্ত আছিল। চিদ্দিকীয়ে স্পিন বোল্ডকত পাকিস্তানৰ সৈতে সীমান্ত পাৰ হোৱাৰ ওচৰত আফগান বাহিনী আৰু তালিবান যোদ্ধাসকলৰ মাজত সংঘৰ্ষ কভাৰ কৰি আছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here