Home ক্ৰীড়া আজি ৰাজস্থান ৰয়েলছৰে মুখামুখি হ’ব দিল্লী কেপিটেলছ

আজি ৰাজস্থান ৰয়েলছৰে মুখামুখি হ’ব দিল্লী কেপিটেলছ

71
0

নৱী মুম্বাই, ১০ মে’: পূৰ্বৰ মেচখনত পৰাজয় পাহৰি দিল্লী কেপিটেলছে আই পি এল প্লে-অফৰ দৌৰত বৰ্তি থকাৰ উদ্দেশ্যৰে বুধবাৰে ৰাজস্থান ৰয়েলছক পৰাস্ত কৰাৰ লক্ষ্যৰে অৱতীৰ্ণ হ’ব। আনহাতে ৰয়েলছে জয়ৰ গতি বজাই ৰাখিব বিচাৰিব। দিল্লীয়ে ১১ খন খেলৰ ভিতৰত ছয়খনত পৰাজিত হৈছে আৰু পইণ্ট তালিকাৰ পঞ্চম স্থানত থকা স্বত্বেও, তেওঁলোকৰ প্লে অফৰ পথ ইমান সহজ নহয়। ছানৰাইজাৰ্ছ হায়দৰাবাদ আৰু পাঞ্জাৱ কিংছৰ একে সংখ্যক খেলৰ পৰা দহ পইণ্ট আছে। দিল্লীৰ নেট ৰানৰ হাৰ প্লাছ ০.১৫০ কিন্তু তেওঁলোকে পৰৱৰ্তী তিনিখন মেচ জিকিব লাগিব। আনহাতে, ৰাজস্থান ১৪ পইণ্টৰ সৈতে তৃতীয় স্থানত আছে আৰু যোগ্যতা অৰ্জনৰ বাবে মাত্ৰ দুটা পইণ্টৰ প্ৰয়োজন। তেওঁলোকৰ ৰানৰ হাৰো প্লাছ ০.৩২৬, যিটো অন্তিম গণনাত উপযোগী প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। এই ছিজনত, দিল্লী দলটোৱে ধাৰাবাহিকভাৱে ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হৈছে। ছানৰাইজাৰ্ছক পৰাস্ত কৰাৰ পিছত, তেওঁলোকে চেন্নাই ছুপাৰ কিংছৰ হাতত ৯১ ৰানত পৰাজিত হয়। ডেভন কনৱেৰ বিৰুদ্ধে, তেওঁৰ বলাৰসকলক অসহায় দেখা গৈছিল আৰু চেন্নাইয়ে চাৰি আৰু ছয়ৰ বেৰেজৰ সৈতে ২০০ ৰো অধিক ৰান সংগ্ৰহ কৰিছিল। দিল্লীৰ বলাৰসকলৰ ভিতৰত কুলদীপ যাদৱে উইকেট দখল কৰিছে কিন্তু যোৱা দুখন মেচত তেওঁ যথেষ্ট ব্যয়বহুল হৈছে। দ্ৰুত বলাৰ অনৰিখ নৰকিয়াৰ উভতি অহাটোৱে বিশেষ পাৰ্থক্য আনিব নোৱাৰিলে কিয়নো তেওঁ আগৰ ছিজনবোৰৰ প্ৰদৰ্শন পুনৰাবৃত্তি কৰিব নোৱাৰিলে। উল্লেখ্য যে দিল্লীৰ বাবে আটাইতকৈ ডাঙৰ চিন্তা হৈছে অধিনায়ক ঋষভ পন্তৰ ৰূপ। তেওঁ তেওঁৰ ফৰ্মৰ আভাস দেখুৱাইছিল কিন্তু দলটোৱে তেওঁতকৈ ভাল কৰাৰ আশা কৰিছে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here