Home ক্ৰীড়া চেন্নাই ছুপাৰ কিংছৰ অধিনায়কত্বৰূপে থাকিব ধোনীয়ে

চেন্নাই ছুপাৰ কিংছৰ অধিনায়কত্বৰূপে থাকিব ধোনীয়ে

119
0

নতুন দিল্লী, ৪ ছেপ্টেম্বৰ: আইপিএলৰ চেন্নাই ফ্ৰেঞ্চাইজিয়ে স্পষ্ট কৰি দিছে যে ধোনীক পৰৱৰ্তী ছিজনতো অধিনায়কত্ব কৰা দেখা যাব। এইটো চেন্নাই দলৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া কাশী বিশ্বনাথৰ দ্বাৰা নিশ্চিত কৰা হৈছে। তেওঁ কয়- মহেন্দ্ৰ সিং ধোনী পৰৱৰ্তী আই পি এল ছিজনত চেন্নাই দলৰ অধিনায়ক হ’ব। ইয়াত কোনো পৰিৱৰ্তন হোৱা নাই। প্ৰকৃততে, আই পি এল ২০০৮ চনৰ পৰা আৰম্ভ হৈছিল। ধোনীয়ে প্ৰথম ছিজনৰ পৰা চেন্নাই দলৰ অধিনায়কত্ব কৰি আহিছে আৰু তেওঁ দ্বিতীয় সৰ্বাধিক ৪ বাৰ খিতাপ জয় কৰিছে। যোৱা অৰ্থাৎ আই পি এল ২০২২ ছিজনত, চেন্নাই ফ্ৰেঞ্চাইজিয়ে সামান্য পৰিৱৰ্তন কৰিছিল। তেওঁ ধোনীক প্ৰথমবাৰৰ বাবে অধিনায়কত্বৰ পৰা আঁতৰাই দিছিল। ধোনীয়ে নিজেই ৰবীন্দ্ৰ জাদেজাক অধিনায়কত্ব অৰ্পণ কৰিছিল। কিন্তু দলটোৰ প্ৰদৰ্শন দুৰ্বল আছিল। জাদেজাৰ অধিনায়কত্বত, চেন্নাই দলে প্ৰথম ৮ খন খেলৰ ভিতৰত মাত্ৰ ২ খনত জয়ী হৈছিল। লগতে, জাদেজাৰ প্ৰদৰ্শনও প্ৰভাৱিত হৈছিল। তেওঁক বেটিং আৰু বলিং দুয়োটাতে ফ্লপ দেখা গৈছিল। তেতিয়া জাদেজাই নিজেই অধিনায়কত্বৰ পৰা পদত্যাগ কৰিছিল আৰু পুনৰ ধোনীক আদেশটো হস্তান্তৰ কৰিছিল। এনে পৰিস্থিতিত, ৪১ বছৰীয়া ধোনীক পুনৰ খেলপথাৰত খেলি থকা দেখা যাব নে নাই সেয়া চৰ্চা চলিছিল। কিন্তু এতিয়া ফ্ৰেঞ্চাইজিয়ে স্পষ্ট কৰি দিছে যে ধোনীক পুনৰ দলৰ দায়িত্ব লোৱা দেখা যাব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here