Home ক্ৰীড়া ফিফা বিশ্বকাপত জয়ৰে আৰম্ভণি ইকুৱেডৰৰ

ফিফা বিশ্বকাপত জয়ৰে আৰম্ভণি ইকুৱেডৰৰ

84
0

দোহা, ২১ নৱেম্বৰ: ফিফা বিশ্বকাপ ২০২২ৰ উদ্বোধনী খেলখনত আয়োজক কাটাৰে পৰাজিত হৈছে। দেওবাৰে নিশা দোহাৰ আল বায়াত ষ্টেডিয়ামত অনুষ্ঠিত গ্ৰুপ-এ খেলত ইকুৱেডৰে কাটাৰক ২-০ গ’লত পৰাস্ত কৰে। ইকুৱেডৰৰ বিজয়ৰ নায়ক আছিল অধিনায়ক এন্নাৰ ভেলেন্সিয়া, যিয়ে দুয়োটা গ’ল কৰিছিল। একে সময়তে, কাটাৰৰ খেলুৱৈসকলে অশেষ প্ৰচেষ্টাৰ পিছতো এটাও গ’ল কৰিব নোৱাৰিলে। ইকুৱেডৰে ধুমুহাৰ দৰে খেলখন আৰম্ভ কৰিছিল আৰু তেওঁলোকৰ অধিনায়ক এনাৰ ভেলেন্সিয়াই তৃতীয় মিনিটত গ’ল কৰিছিল। অৱশ্যে, ভাৰে (ভিডিঅ’ সহায়ক ৰেফাৰী) পিছত সেই গ’লটো প্ৰত্যাখ্যান কৰে। ভেলেন্সিয়াই তাৰ পিছতো হাৰ মনা নাছিল আৰু তেওঁ ১৬ তম মিনিটত প্ৰথমটো গ’ল কৰিছিল। কাটাৰৰ গ’লৰক্ষক শাদ আল ছিবে ইকুৱেডৰৰ অধিনায়কক বক্সত ৰখাবলৈ চেষ্টা কৰাৰ সময়ত ভেলেন্সিয়াই পেনাল্টিৰ জৰিয়তে গ’ল কৰে, যাক ৰেফাৰীয়ে ফাউল বুলি কয়। গ’লৰক্ষকে এই ঘটনাটোৰ বাবে য়েল’ কাৰ্ডো লাভ কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত ইকুৱেডৰৰ অধিনায়ক ভেলেন্সিয়াই আকৌ এবাৰ গ’ল কৰি দলটোক ২-০ ৰ অগ্ৰগতি প্ৰদান কৰে। পেৰেচিয়াডোৰ শ্ৰেষ্ঠ ক্ৰছত হেডাৰৰ জৰিয়তে খেলৰ ৩১ মিনিটত ভেলেন্সিয়াই গ’লটো কৰে। দুটা গ’লৰ পিছত, কাটাৰৰ দলটো বেকফুটলৈ গতি কৰে। প্ৰথমাৰ্ধত ইয়াৰ পিছত আন কোনো গ’ল হোৱা নাছিল। দ্বিতীয়াৰ্ধত কাটাৰে গ’ল কৰিবলৈ কেইবাটাও প্ৰয়াস কৰিছিল কিন্তু ইকুৱেডৰৰ প্ৰতিৰক্ষা অতি সষ্টম আছিল আৰু সুযোগ দিয়া নাছিল। যদি দেখা যায়, দ্বিতীয়াৰ্ধত, ইকুৱেডৰৰ খেলুৱৈসকল প্ৰথমাৰ্ধতকৈ সিমান আক্ৰমণাত্মক মানসিকতাত দেখা পোৱা নগৈছিল। ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণ আছিল দুটা গ’লৰ দ্বাৰা তেওঁতকৈ আগবাঢ়ি থকা। এই পৰাজয়ৰ সৈতে, কাটাৰৰ অসুবিধা যথেষ্ট বৃদ্ধি পাইছে। এতিয়া গ্ৰুপ-এৰ বাকী থকা খেলসমূহত কাটাৰে ছেনেগাল আৰু নেডাৰলেণ্ডৰ দৰে শক্তিশালী দলৰ মুখামুখি হ’ব লাগিব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here