Home ৰাষ্ট্ৰীয়-আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ভাৰতৰ পৰা ইউ.এ.ই. লৈ এমিৰেট আৰু ইতিহাদ ফ্লাইট ৩১ জুলাইলৈকে স্থগিত

ভাৰতৰ পৰা ইউ.এ.ই. লৈ এমিৰেট আৰু ইতিহাদ ফ্লাইট ৩১ জুলাইলৈকে স্থগিত

149
0

নতুন দিল্লী : এমিৰেটে ভাৰতৰ পৰা বিমান সেৱা স্থগিত ৰখাৰ কেইদিনমান পিছত, আবু ধাবিস্থিত ইতিহাদ এয়াৰৱেজে শনিবাৰে কৈছিল যে ভাৰত আৰু আন দুখন দেশৰ পৰা সংযুক্ত আৰৱ আমিৰাত (ইউএই)ৰ ৰাজধানী চহৰলৈ বিমান চলাচল স্থগিত ৰখাৰ সময় ৩১ জুলাইলৈ বৃদ্ধি কৰা হৈছে । যিহেতু সমগ্ৰ বিশ্বৰ দেশবোৰত কৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা বৃদ্ধি পাইছে যি মুখ্যতঃ অতি ট্ৰেন্সমিচিবল ‘ডেল্টা’ প্ৰকাৰৰ সৈতে সম্পৰ্কিত, ইতিহাদ এয়াৰৱেজে ঘোষণা কৰিছিল যে ভাৰত আৰু আন দুখন দেশৰ পৰা ইউ.এ.ই.লৈ ইতিহাদ বিমান চলাচল ৩১ জুলাইলৈ বন্ধ থাকিব। এক বিবৃতিত ইতিহাদ এয়াৰৱেজে কয় যে পাকিস্তান আৰু বাংলাদেশৰ পৰা বিমান সেৱাও স্থগিত ৰখা হৈছে।

ইয়াৰ আগতে, কেৰিয়াৰে ২১ জুলাইলৈকে ভাৰত আৰু পাকিস্তানকে ধৰি পাঁচখন দেশত ইউ.এ.ই.লৈ বিমান সেৱা নিষিদ্ধ কৰিছিল। কিন্তু ডেল্টা প্ৰকাৰক লৈ শেহতীয়া উদ্বেগৰ মাজত, এয়াৰলাইনটোৱে ঘোষণা কৰিছিল যে ই নিষেধাজ্ঞাটো আৰু অধিক বৃদ্ধি কৰিব।

ভাৰত আৰু ইউ.এ.ই. ৰ মাজত বিমান ভ্ৰমণ সম্পৰ্কে গ্ৰাহকৰ প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দি কোম্পানীটোৱে টুইট কৰে: “ইউ.এ.ই. চৰকাৰৰ শেহতীয়া নিৰ্দেশনা অনুসৰি, ভাৰতৰ পৰা ইউ.এ.ই. লৈ যাত্ৰী ভ্ৰমণ আৰু ইতিহাদৰ নেটৱৰ্ক ৩১ জুলাই ২০২১ লৈকে স্থগিত ৰখা হৈছে।”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here