Home Main Stories চিৰাঙত মন্ত্ৰী পৰিমল শুক্লবৈদ্য : বিভিন্ন চৰকাৰী আঁচনিৰ ৰূপায়নৰ অগ্ৰগতিৰ মূল্যাঙ্কন

চিৰাঙত মন্ত্ৰী পৰিমল শুক্লবৈদ্য : বিভিন্ন চৰকাৰী আঁচনিৰ ৰূপায়নৰ অগ্ৰগতিৰ মূল্যাঙ্কন

62
0

সঞ্জয় সৰকাৰ , কাজলগাঁও , ২৫ নৱেম্বৰঃ বঙাইগাঁৱত কেবিনেট বৈঠকত অংশ ল’বলৈ অহা বন আৰু পৰিৱেশ, আবকাৰী আৰু মীন পালন মন্ত্ৰী পৰিমল শুক্লবৈদ্যই মঙলবাৰে চিৰাং জিলাৰ বিভিন্ন গুৰুত্বপূৰ্ণ ক্ষেত্ৰৰ পৰ্যালোচনা কৰাৰ বাবে সংশ্লিষ্ট জিলা প্ৰশাসনৰ বিষয়া আৰু  বিভাগীয় মুৰব্বীসকলৰ সৈতে এখন বৈঠকত মিলিত হয় । কাজলগাঁওস্থিত উপায়ুক্তৰ কাৰ্যালয়ৰ সভাকক্ষত  অনুষ্ঠিত বৈঠকত মন্ত্ৰীগৰাকীৰ সৈতে উপায়ুক্ত নৰেন্দ্ৰ কুমাৰ শ্বাহ, অতিৰিক্ত উপায়ুক্ত খনিন্দ্ৰ দাস, অজিত কুমাৰ শৰ্মা, মহকুমাধিপতি (সদৰ) ৱাহিদুল ইছলাম আৰু শিক্ষা, সমাজ কল্যাণ, জনস্বাস্থ্য কাৰিকৰী আৰু স্বাস্থ্য আৰু পাৰিবাৰিক কল্যাণ বিভাগৰ জিলা মুৰব্বীসকল উপস্থিত থাকে। মন্ত্ৰী গৰাকীয়ে সমাজ কল্যাণ বিভাগৰ পোষণ অভিযান, প্ৰধানমন্ত্ৰী মন্ত্ৰী মান্ত্ৰু বন্দনা যোজনা আৰু দীন দয়াল দিব্যাংগজন পেঞ্চন আঁচনিৰ পৰ্যালোচনা কৰে আৰু এই সকলো আঁচনিৰ সঠিক আৰু সময়মতে ৰূপায়ণৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে। তেওঁ স্বাস্থ্য বিভাগৰ পৰা জিলাখনত কোভিড টিকাকৰণ অভিযানৰ স্থিতি আৰু চিকিৎসকসকলৰ বৰ্তমানৰ স্থিতিৰ বিষয়ে বুজ লয়। একেদৰে, তেওঁ শিক্ষা বিভাগৰ পৰা মধ্যাহ্ন ভোজন, বিনামূলীয়া পাঠ্যপুথি বিতৰণ, বিদ্যালয়ৰ ইউনিফৰ্ম আৰু অসামৰিক কৰ্মকাৰ্যকলাপৰ কাৰ্যকলাপও পৰীক্ষা কৰে। তাৰ পিছত তেওঁ জনস্বাস্থ্য কাৰিকৰী বিভাগৰ দ্বাৰা ৰূপায়ণ কৰা জিলাখনত জল জীৱন মিছনৰ অগ্ৰগতিৰ বুজ লয় আৰু বিভাগীয় বিষয়াসকলক কামৰ অগ্ৰগতি উন্নত কৰাৰ বাবে সম্পূৰ্ণ আন্তৰিকতা আৰু নিষ্ঠাৰে কাম কৰিবলৈ আহ্বান জনায়।ইয়াৰ পূৰ্বে মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কাম-কাজৰ স্থিতি আৰু আন্তঃগাঁথনিৰ  বুজ ল’বলৈ  বিলাসপুৰ গাঁৱৰ জল জীৱন মিছন, ৰৌমাৰী ৰাজ্যিক চিকিৎসালয়, ঢালিগাঁৱৰ কোভিড টিকাকৰণ কেন্দ্ৰ, বৈখুনগাওঁ  অঙ্গদৱাড়ী কেন্দ্ৰ, ছাতিপুৰ এল পি স্কুল পৰিদৰ্শন কৰে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here