Home ক্ৰীড়া পেৰিছ ডায়মণ্ড লীগ এথলেটিকছ চেম্পিয়নশ্বিপত ফ্ৰেজাৰ প্ৰাইচৰ স্বৰ্ণ পদক

পেৰিছ ডায়মণ্ড লীগ এথলেটিকছ চেম্পিয়নশ্বিপত ফ্ৰেজাৰ প্ৰাইচৰ স্বৰ্ণ পদক

60
0
Athletics - Diamond League - Paris - Stade Charlety, Paris, France - June 18, 2022 Jamaica's Shelly-Ann Fraser-Pryce celebrates after winning the women's 100m REUTERS/Gonzalo Fuentes

পেৰিছ, ১৯ জুন: অলিম্পিকত তিনিবাৰৰ স্বৰ্ণ পদক বিজয়ী শ্বেলী এন ফ্ৰেজাৰ প্ৰাইচে পেৰিছ ডায়মণ্ড লীগ এথলেটিকছ চেম্পিয়নশ্বিপত ১০.৬৭ ছেকেণ্ডত মহিলাৰ ১০০ মিটাৰ দৌৰ সম্পূৰ্ণ কৰি বছৰটোৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সময়ৰ সৈতে স্বৰ্ণ পদক অৰ্জন কৰে। ফ্ৰেজাৰ প্ৰাইচে যোৱা মাহত কেনিয়াৰ কিপ কিনো ক্লাছিকত লোৱা নিজৰ সময়ৰ সমান আছিল। তেওঁ দুবাৰৰ অলিম্পিক চেম্পিয়ন আৰু স্বদেশী এলাইন থম্পচন হেৰাৰ যোৱা বছৰ নিৰ্ধাৰিত ১০.৭২ ছেকেণ্ডৰ মিট ৰেকৰ্ড ভংগ কৰিছিল। বাহৰেইনৰ উইনফ্ৰেড য়াভিয়ে মহিলাৰ ৩,০০০ ষ্টিপলচেজত আঠ মিনিট ৫৬.৫৫ ছেকেণ্ডৰ ব্যক্তিগত শ্ৰেষ্ঠ সময়ৰ সৈতে স্বৰ্ণ পদক অৰ্জন কৰে। এইটো এই ঋতুৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সময়। ইউক্ৰেইনৰ অলিম্পিক ব্ৰঞ্জ পদক বিজয়ী য়াৰোশ্লাভা মাহুচিকেও ২.০১ মিটাৰ জঁপিয়াই মহিলাৰ হাই জাম্পত সোণৰ পদক জিকিছিল। এইটো ২০২২ বৰ্ষৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদৰ্শন। ইউক্ৰেইনৰ ইৰিনা গেৰাশ্চেঙ্কো আৰু য়ুলিয়া লেভচেঙ্কোৱে ক্ৰমান্বয়ে ৰূপ আৰু ব্ৰঞ্জৰ পদক জিকিছিল। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ ফাৰাটা দৌৰবিদ লাক্সোলো এডামছে ১৯.৮২ ছেকেণ্ডত পুৰুষৰ ২০০ মিটাৰ দৌৰ সম্পূৰ্ণ কৰি সহজে সোণৰ পদক অৰ্জন কৰে। ডমিনিকা গণৰাজ্যৰ আলেকজেণ্ডাৰ ওগাণ্ডো ২০.০৩ ছেকেণ্ডৰ সৈতে দ্বিতীয় স্থানত আছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here