Home ক্ৰীড়া মুক্ত যৌনতা নিষিদ্ধ থাকিব কাটাৰ বিশ্বকাপত : অবিবাহিতসকলে কাৰোবাৰ সৈতে যৌন সম্ভোগ...

মুক্ত যৌনতা নিষিদ্ধ থাকিব কাটাৰ বিশ্বকাপত : অবিবাহিতসকলে কাৰোবাৰ সৈতে যৌন সম্ভোগ কৰাৰ প্ৰমাণ পালে হ’ব সাত বছৰৰ কাৰদণ্ড

93
0

কাটাৰ, ২৩ জুন: ফুটবলৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ প্ৰতিযোগিতা বিশ্বকাপ এইবাৰ কাটাৰত অনুষ্ঠিত হ’বলৈ গৈ আছে। ২১ নৱেম্বৰৰ পৰা ১৮ ডিচেম্বৰলৈ চলিব লগা প্ৰতিযোগিতাখনত ৩২ টা দলে যুজঁত নামিব। সমগ্ৰ বিশ্বৰ অনুৰাগীসকলে ফুটবল বিশ্বকাপ চাবলৈ কাটাৰত উপস্থিত হ’বলৈ ওলাইছে। এই প্ৰতিযোগিতাখনৰ শিহৰণ এনেকুৱা যে লাখ লাখ দৰ্শক বিভিন্ন দেশৰ পৰা নাগৰিব আহিব, কিন্তু এইবাৰ কিছু লোকৰ আনন্দৰ ক্ষেত্ৰত ব্যাঘাত জন্মিব, কিয়নো কাটাৰ প্ৰশাসনে বহু ক্ষেত্ৰত কঠোৰ হৈছে। দৰাচলতে, যিসকল অবিবাহিত ব্যক্তিয়ে আনন্দ আৰু পাৰ্টি কৰে তেওঁলোকে কাটাৰত কঠোৰ নিয়ম অনুসৰণ কৰিব লাগিব। ফুটবল বিশ্বকাপৰ সময়ত সাধাৰণতে দেখা যায় যে কন্ডমৰ বিক্ৰী বৃদ্ধি পায়। যৌন কৰ্মীবৃদ্ধি হয় আৰু তেওঁলোকে এক বৃহৎ উপাৰ্জন কৰে। এইবাৰ এইটো নহ’ব। কাটাৰত, স্বামী আৰু পত্নীৰ বাহিৰে আন কাৰোবাৰ সৈতে সন্মতিপূৰ্ণ যৌন সম্ভোগ কৰাটো অবৈধ। এনে পৰিস্থিতিত, যদি কাটাৰলৈ অহা অবিবাহিতসকলে কাৰোবাৰ সৈতে যৌন সম্ভোগ কৰা দেখা যায়, তেন্তে তেওঁলোকক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিব। আনকি সমকামীসকলৰ ওপৰতো কঠোৰ হ’ব। যিসকলে নিয়ম অনুসৰণ নকৰে তেওঁলোকে  কাৰাগাৰলৈ যাব লাগিব। কাটাৰে ফুটবল অনুৰাগীসকলক সতৰ্ক কৰি দিছে যে বিশ্বকাপ চাবলৈ অহা সকলে এক নিশাৰ ষ্টেণ্ডৰ পৰা দূৰত্ব ৰাখিব লাগে। ইয়াৰ ওপৰত সম্পূৰ্ণ নিষেধাজ্ঞা আছে। যদি কোনোবাই এনে কৰা দেখা যায়, তেন্তে তেওঁ সাত বছৰৰ বাবে কাৰাবাস খাটিব লাগিব। ‘ডেইলী ষ্টাৰ’-এ কাটাৰী আৰক্ষীৰ উদ্ধৃতি দি কয় যে অনুৰাগীসকলে স্বামী-পত্নী হিচাপে আহিলে ভাল, কিন্তু যদি কোনোবাই এই ৰূপত নাহে তেন্তে যৌনতাৰ পৰা দূৰত্ব ৰাখিব লাগিব। কাটাৰ বিশ্বকাপৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া নাছেৰে এই বিষয়ে বৰ্ণনা কৰিছিল। ‘অনুৰাগীসকলৰ সুৰক্ষা আমাৰ দায়িত্ব। আমাৰ সংস্কৃতিত মুকলিকৈ কোনো ৰোমাঞ্চ নাই। যদি কোনোবাই ফুটবল বিশ্বকাপ চাবলৈ আহিছে, তেওঁ ইয়াত নিয়ম অনুসৰণ কৰিব লাগিব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here