Home অৰ্থনীতি এইচডিএফচি মিউচুৱেল ফাণ্ডৰ নতুন ফাণ্ড অফাৰ- ‘এইচডিএফচি মাল্টি কেপ ফাণ্ড’ ঘোষণা

এইচডিএফচি মিউচুৱেল ফাণ্ডৰ নতুন ফাণ্ড অফাৰ- ‘এইচডিএফচি মাল্টি কেপ ফাণ্ড’ ঘোষণা

41
0


গুৱাহাটী, ২১নৱেম্বৰ: এইচডিএফচি এছেট মেনেজমেণ্ট কোম্পানীয়ে ডাঙৰ কেপ, মিড কেপ আৰু স্মল কেপ শাখাৰ শৃংখলাবদ্ধ এক্সপোজাৰৰ সৈতে তেওঁলোকৰ পৰ্টফলিঅ’ত বৈচিত্ৰতা আনিব বিচৰা বিনিয়োগকাৰীসকলৰ বাবে নতুন পুঁজি অফাৰ – এইচডিএফচি মাল্টি কেপ ফাণ্ড মুকলি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।আঁচনিখনে ইয়াৰ মুঠ সম্পত্তিৰ নিম্নতম ২৫শতাংশ বৃহৎ, মধ্য আৰু ক্ষুদ্ৰ কেপ কোম্পানীত বাধ্যতামূলক ভাৱে আৱণ্টন কৰিব, আনহাতে ইয়াৰ মুঠ সম্পত্তিৰ বাকী ২৫শতাংশ পুঁজি মেনেজাৰৰ বজাৰৰ দৃষ্টিভংগীৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি আৱণ্টন কৰা হ’ব। এনএফঅ’ ২৩ নৱেম্বৰ তাৰিখে মুকলি হ’ব, আৰু ৭ ডিচেম্বৰ তাৰিখে বন্ধ হ’ব।বিনিয়োগ ৰণনীতিৰ ক্ষেত্ৰত, এইচডিএফচি মাল্টি কেপ ফাণ্ডে ষ্টক বাছনিৰ বাবে টপ ডাউন আৰু বটম আপ পদ্ধতিৰ মিশ্ৰণ অনুসৰণ কৰিব। বৰ্তমানৰ বিনিয়োগ ৰণনীতি অনুসৰি, আঁচনিখনে লাৰ্জ আৰু মিড কেপছত মুঠ সম্পত্তিৰ ৬০%-৭৫% বিনিয়োগ কৰিব। লগতে, ই স্মল কেপছত মুঠ সম্পত্তিৰ ২৫%-৪০% বিনিয়োগ কৰিব। আঁচনিখনে এক শৈলী পক্ষপাতিত্ব অবিহনে বিনিয়োগ কৰিব আৰু ইয়াৰ লক্ষ্য হৈছে বিকাশ, মূল্য আৰু পৰিৱৰ্তন কোম্পানীবোৰত সুযোগ প্ৰাপ্ত কৰা।এইচডিএফচি মাল্টি কেপ ফাণ্ডৰ সন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰি এই আঁচনিৰ ফাণ্ড মেনেজাৰ গোপাল আগৰৱালে কয়, “গাঁথনিগত বিকাশৰ চালক আৰু সহায়ক বাহ্যিক পৰিৱেশ ভাৰতৰ ধৰ্মনিৰপেক্ষ বিকাশৰ কাহিনীৰ বাবে ভাল। লগতে, শক্তিশালী উপাৰ্জন বৃদ্ধিৰ দৃষ্টিভংগী আৰু অনুকূল সামষ্টিক পৰিৱেশ মধ্যমৰ পৰা দীৰ্ঘম্যাদী সময়ত ইকুইটিৰ বাবে ভাল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here