Home Main Stories নাগালেণ্ডত টিকাকৰণ নোলোৱা চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলে কোভিড-১৯ প্ৰমাণপত্ৰ জমা দিয়াটো বাধ্য়তামূলক :...

নাগালেণ্ডত টিকাকৰণ নোলোৱা চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলে কোভিড-১৯ প্ৰমাণপত্ৰ জমা দিয়াটো বাধ্য়তামূলক : নহলে শাস্তিৰ ব্য়ৱস্থা

292
0

ক’হিমা : নাগালেণ্ড চৰকাৰে ৰাজ্যিক অসামৰিক সচিবালয় আৰু সঞ্চালকালয়ৰ কৰ্মচাৰীসকলক প্ৰতি ১৫ দিনত টিকাকৰণ কৰিবলৈ বা কোভিড-১৯ নেতিবাচক পৰীক্ষা প্ৰতিবেদন প্ৰস্তুত কৰিবলৈ কৈছে, নহলে তেওঁলোকৰ দৰমহা ৩১ জুলাইৰ পিছত বন্ধ কৰা হ’ব আৰু তেওঁলোকক অবৈতনিক বলপূৰ্বক ছুটিত প্ৰেৰণ কৰা হ’ব।

“বিভাগসমূহৰ প্ৰশাসনিক মুৰব্বী/বিভাগৰ মুৰব্বীয়ে নিৰ্দেশনাটো বলবৎ কৰিব, আৰু প্ৰতি মাহৰ ১৫ তাৰিখে বা তাৰ আগতে গৃহ বিভাগৰ ওচৰত প্ৰতিবেদন দাখিল কৰিব, টিকাকৰণৰ স্থিতি বা কোভিড-১৯ নেতিবাচক পৰীক্ষা প্ৰতিবেদন বিতংভাৱে দিব, যি সকলো কৰ্মচাৰী/কৰ্মচাৰীৰ বাবে প্ৰযোজ্য় হ’ব, আৰু সংশ্লিষ্ট কৰ্মচাৰী/কৰ্মচাৰীসকলে ছুটি লাভ কৰিলে দৰমহা কৰ্তন কৰা হ’ব…”,ৰাজ্য়ৰ মূখ্য় সম্পাদক জে আলমে জানিবলৈ দিয়ে।

নাগালেণ্ডে শনিবাৰে আনলক-৩ জাননী প্ৰদান কৰে, আন কেইবাটাও কাৰ্যকলাপৰ উপৰিও মহাবিদ্যালয়, উচ্চতৰ মাধ্যমিক শিক্ষা প্ৰতিষ্ঠান আৰু অন্যান্য আভ্যন্তৰীণ দক্ষতা বিকাশৰ সুবিধা পুনৰ খোলাৰ অনুমতি দি কোভিড-১৯ সম্পৰ্কীয় কিছুমান নিষেধাজ্ঞা উঠাই লয়। লগতে কোভিড নিয়ন্ত্ৰণ ব্যৱস্থাৰ বাবে এক নিৰ্দেশনাও জাৰী কৰে, যি ১৮ জুলাইৰ পৰা ১ আগষ্টলৈ প্ৰযোজ্য হ’ব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here