Home ক্ৰীড়া জুনিয়ৰ হকী বিশ্বকাপৰ প্ৰথমখন মেচত পৰাজিত ভাৰত

জুনিয়ৰ হকী বিশ্বকাপৰ প্ৰথমখন মেচত পৰাজিত ভাৰত

39
0


ভুৱনেশ্বৰ, ২৫ নৱেম্বৰ: উপ-অধিনায়ক সঞ্জয়ৰ হেট্ৰিক গ’লৰ পাছতো বুধবাৰে ইয়াত অনুষ্ঠিত এফ আই এইচ জুনিয়ৰ হকী বিশ্বকাপৰ পুল বি খেলত খিতাপ দাবীদাৰ ভাৰতক ফ্ৰান্সে ৫-৪ গ’লত পৰাস্ত কৰে।ফ্ৰান্সৰ হৈ অধিনায়ক টিমোথি ক্লেমেণ্টে (প্ৰথম, ২৩ তম আৰু ৩২ মিনিট) হেট্ৰিক গ’ল কৰে, আনহাতে বেঞ্জামিন মাৰ্চে (সপ্তম) আৰু কোৰেণ্টিন চেলিয়াৰে (৪৮ মিনিট) বিশ্ব ৰেংকিঙৰ ২৬ তম স্থানপ্ৰাপ্ত দলটোৰ হৈ আন দুটা গ’ল কৰে।সঞ্জয়ে (১৫, ৫৭, ৫৮ তম) ডিফেণ্ডিং চেম্পিয়ন ভাৰতৰ হৈ তিনিটা পেনাল্টি কৰ্ণা গ’ললৈ ৰূপান্তৰ কৰে, আনহাতে উত্তম সিঙে (দশম মিনিট) আয়োজক দলৰ হৈ দ্বিতীয়টো গ’ল কৰে।খেলখনৰ প্ৰথম মিনিটত ফ্ৰান্সৰ ক্লেমেণ্টে ভাৰতীয় প্ৰতিৰক্ষাৰ অৱহেলাৰ সুযোগ লৈ গ’লটোক হতবাক কৰিছিল। যেতিয়া ফ্ৰান্সে ভাৰতৰ ওপৰত চাপ সৃষ্টি কৰে, মাৰ্কেনে তিনি মিনিটৰ ভিতৰত দলটোৰ হৈ দ্বিতীয়টো গ’ল কৰে।দুটা গ’লত পিছ পৰাৰ পিছত, ডিফেণ্ডিং চেম্পিয়নসকলে আক্ৰমণ সৃষ্টি কৰি ফ্ৰান্সৰ ওপৰত হেঁচা প্ৰয়োগ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল আৰু ইয়াৰ ফলত লাভাম্বিত হৈছিল। খেলখনৰ দশম মিনিটত উত্তম সিঙৰ গ’লটোৱে ভাৰতীয় দলটোক মেচিখনলৈ ঘূৰাই আনিছিল আৰু পাঁচ মিনিটৰ পিছত সঞ্জয়ে পেনাল্টি কৰ্ণাৰ গ’ললৈ ৰূপান্তৰ কৰি স্ক’ৰটো ২-২ লৈ লৈ গৈছিল।দ্বিতীয় আৰু তৃতীয় কোৱাৰ্টাৰত ফ্ৰান্সৰ অধিনায়কজনে আৰু দুটা গ’ল কৰি খেলখনৰ ২৩ মিনিটত দলটোৰ অগ্ৰগতি ৩-২ আৰু তাৰ পিছত ৩২ মিনিটত ৪-২ লৈ লৈ যায়। ভাৰতেও ৩৮ মিনিটত পেনাল্টি কৰ্ণাৰ পাইছিল কিন্তু প্ৰচেষ্টা বিফল হৈছিল।ভাৰতীয় দলটোৱে খেলখনলৈ উভতি আহিবলৈ চতুৰ্থ কোৱাৰ্টাৰত সকলো বোৰ বিসৰ্জন দিছিল, কিন্তু চেলিয়াৰে ৪৮ মিনিটত ডিফেন্সৰ দুৰ্বলতাৰ সুযোগ লৈ ফ্ৰান্সৰ হৈ ৫-২ ৰ অগ্ৰগতি লাভ কৰে।তিনিটা গ’লত পিছ পৰাৰ পিছত, ভাৰতে ফ্ৰান্সৰ শিবিৰত তেওঁলোকৰ আক্ৰমণ বৃদ্ধি কৰে আৰু ৫৭ আৰু ৫৮ মিনিটত পেনাল্টি কৰ্ণাৰ লাভ কৰে, সঞ্জয়ে তেওঁলোক দুয়োকে গ’ললৈ ৰূপান্তৰ কৰি ভাৰতৰ আশা বৃদ্ধি কৰে। শেষৰ ডেৰ মিনিটত, দলটোৱে আৰু কিছু প্ৰয়াস কৰিছিল কিন্তু সফলতা লাভ কৰা নাছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here