Home ক্ৰীড়া ৪৩ বছৰৰ পিছত থমাছ কাপৰ ছেমি ফাইনেলত ভাৰত

৪৩ বছৰৰ পিছত থমাছ কাপৰ ছেমি ফাইনেলত ভাৰত

56
0

নতুন দিল্লী, ১৩ মে’: ভাৰতীয় পুৰুষৰ বেডমিণ্টন দলে বৃহস্পতিবাৰে মালয়েছিয়াক ৩-২ ত পৰাস্ত কৰি ৪৩ বছৰৰ দীঘলীয়া অপেক্ষাৰ পিছত থমাছ কাপৰ ছেমি ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে। ভাৰতে পাঁচবাৰৰ চেম্পিয়ন মালয়েছিয়াক পৰাস্ত কৰি ১৯৭৯ চনৰ পিছত তেওঁলোকৰ প্ৰথমখন ছেমি ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে। ১৯৭৯ চনৰ উপৰিও ভাৰতে ১৯৫২ আৰু ১৯৫৫ চনত ছেমি ফাইনেলত উপনীত হৈছিল। ভাৰতে ২০২০ চনত পূৰ্বৱৰ্তী সংস্কৰণৰ কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত পৰাজিত হৈছিল। ছেমি ফাইনেলত দক্ষিণ কোৰিয়া আৰু ডেনমাৰ্কৰ মাজৰ খেলখনৰ বিজয়ীৰ সৈতে ভাৰতে মুখামুখি হ’ব। কিদাম্বি শ্ৰীকান্ত, এইচ ইছ প্ৰণয় আৰু চিৰাগ চেট্টী আৰু সত্বিক চাইৰাজ ৰঙ্কিৰেড্ডীৰ যুটিয়ে তেওঁলোকৰ নিজ নিজ মেচত জয়লাভ কৰি ভাৰতক ছেমি ফাইনেললৈ লৈ যায়। বশৱীৰ সপ্তম স্থানৰ খেলুৱৈ লক্ষ্য সেনে তেওঁৰ বাউটহে হেৰুৱায়। ভাৰতীয় পুৰুষ দলটোৰ হৈ এইচ এছ প্ৰণয়ে পোনপটীয়া খেলত লিয়ং জুন হাওক পৰাস্ত কৰি নিৰ্ণায়ক মেচখন জয় লাভ কৰে। অন্তিম একক খেলখনৰ আগতে, যেতিয়া মেচখন ২-২ ত টাই হৈছিল, প্ৰণয় শান্ত হৈছিল আৰু দলটোৰ বাবে এটা ডাঙৰ কাম কৰি দেখুৱাইছিল। বৃহস্পতিবাৰৰ আগলৈকে, ভাৰতে কেতিয়াও থমাছ কাপত পদক জয় কৰা নাছিল, আনহাতে মহিলাসকলে শেহতীয়াকৈ ২০১৪ আৰু ২০১৬ চনত উবেৰ কাপত ব্ৰঞ্জৰ পদক জিকিছিল। বিশ্ব চেম্পিয়নশ্বিপৰ ৰূপৰ পদক বিজয়ী কিদাম্বি শ্ৰীকান্তৰ নেতৃত্বত যুৱ দলটোৱে ১-০ ৰ স্ক’ৰৰ পৰা উভতি আহি ৩-২ ৰ সমতা লৈ ছেমি ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here