Home ক্ৰীড়া নিউজিলেণ্ড ভ্ৰমণ স্থগিত ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ

নিউজিলেণ্ড ভ্ৰমণ স্থগিত ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলৰ

99
0

নতুন দিল্লী,১৬ ছেপ্তেম্বৰ : ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলে নিউজিলেণ্ড ভ্ৰমণ স্থগিত কৰিছে। নিউজিলেণ্ড ক্ৰিকেট মেনেজমেণ্টে কোৰোনা সংক্ৰমণৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত টীম ইণ্ডিয়াৰ ভ্ৰমণ স্থগিত ৰখাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।টীম ইণ্ডিয়াই ২০২২ চনৰ টি-২০ বিশ্বকাপৰ পিছত নৱেম্বৰত নিউজিলেণ্ড ভ্ৰমণ কৰাৰ কথা আছিল। নিউজিলেণ্ডৰ এজন ক্ৰিকেট মুখপাত্ৰই ভ্ৰমণ স্থগিত ৰখাটো নিশ্চিত কৰিছে। অৱশ্যে, এতিয়ালৈকে ভাৰতৰ পৰা কোনো আনুষ্ঠানিক বিবৃতি অহা নাই।ভাৰতীয় ক্ৰিকেট দলটোক টি-২০ বিশ্বকাপৰ পিছত নৱেম্বৰত নিউজিলেণ্ড ভ্ৰমণৰ প্ৰস্তাৱ দিয়া হৈছিল। টীম ইণ্ডিয়াই নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে দুখন টেষ্ট আৰু তিনিখন টি-২০ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় খেলৰ শৃংখলা খেলিব লাগিছিল। খেলখন আইচিচি বিশ্ব টেষ্ট চেম্পিয়নশ্বিপৰ অংশ আছিল। কিন্তু এতিয়া কোৰোনাই ভাৰতীয় দলৰ ভ্ৰমণত ব্যাঘাত জন্মাইছে।উল্লেখ্য যে নিউজিলেণ্ড চৰকাৰে কোৰোনা সংক্ৰমণ প্ৰতিৰোধ কৰিবলৈ কেইবাটাও কঠোৰ নিয়ম প্ৰৱৰ্তন কৰিছে। খেলুৱৈসকলৰ বাবে কোৰোনা নিয়মত বহুতো প্ৰতিবন্ধকতা আছে। গতিকে কিৱি ক্ৰিকেটাৰসকলে বিশ্বকাপৰ পিছত ডিচেম্বৰৰ আৰম্ভণিৰ আগতে ঘৰলৈ উভতি নাযায়৷ নিউজিলেণ্ডলৈ অহাৰ পিছত, তেওঁলোকে পৰিচালিত বিচ্ছিন্নতা আৰু সংৰক্ষণৰ অধীনত ১৪ দিনৰ কঠোৰ কোৱাৰেণ্টিনত থাকিব লাগিব৷

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here