Home ক্ৰীড়া কমনৱেলথ গেমছৰ উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত ভাৰতৰ পতাকা বাহক হ’ব নীৰজ চোপ্ৰা

কমনৱেলথ গেমছৰ উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত ভাৰতৰ পতাকা বাহক হ’ব নীৰজ চোপ্ৰা

213
0

নতুন দিল্লী, ৭ জুলাই: অলিম্পিক চেম্পিয়ন জেভলিন থ্ৰ’য়াৰ নীৰজ চোপ্ৰাই বাৰ্মিংহামত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া কমনৱেলথ গেমছৰ উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত ভাৰতৰ পতাকা বাহক হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। ভাৰতীয় অলিম্পিক সংস্থাই (আইঅ’এ) ২৮ জুলাইত উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত দলক নেতৃত্ব দিয়াৰ বাবে ২৪ বছৰীয়া চোপ্ৰাক বাছনি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।আইঅ’এছৰ সচিব ৰাজীৱ মেহতাই কয়, ‘নীৰজ চোপ্ৰা পতাকাবাহক হ’ব পাৰে।’ পুৰুষৰ জেভলিন থ্ৰো ইভেণ্টৰ অৰ্হতা ৰাউণ্ড ৫ আগষ্টত অনুষ্ঠিত হ’ব আৰু ফাইনেলখন ৭ আগষ্টত অনুষ্ঠিত হ’ব। চোপ্ৰাই যোৱা বছৰ টকিঅ’ অলিম্পিকৰ জেভলিন থ্ৰো ইভেণ্টত বিজয়ী হৈ শ্বুটাৰ অভিনৱ বিন্দ্ৰাৰ পিছত অলিম্পিকৰ ব্যক্তিগত প্ৰতিযোগিতাত সোণৰ পদক অৰ্জন কৰা দ্বিতীয় ভাৰতীয় হিচাপে পৰিগণিত হৈছিল। তেওঁৰ পদকটো এথলেটিকছত দেশৰ প্ৰথম অলিম্পিক পদক আছিল। ২০১৮ চনৰ জাকাৰ্টা এছিয়ান গেমছৰ উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত তেওঁ ভাৰতীয় দলৰ পতাকা বাহক আছিল। ভাৰতে ২৮ জুলাইৰ পৰা ৮ আগষ্টলৈ বাৰ্মিংহাম গেমছলৈ ৩২২ জনীয়া শক্তিশালী দল প্ৰেৰণ কৰিব, যাৰ ভিতৰত ১০৭ গৰাকী মহিলা খেলুৱৈ হ’ব। চাইক্লিং ফেডাৰেচন অৱ ইণ্ডিয়াৰ অধ্যক্ষ আৰু আইঅ’এৰ যুটীয়া সচিব ওঙ্কাৰ সিঙে খেলসমূহত ভাৰতৰ দলটোৰ মুৰব্বী হ’ব। ৰাজেশ ভাণ্ডাৰী, অনিল ধুপাৰ আৰু প্ৰশান্ত কুশৱাহ সাধাৰণ মেনেজাৰ হিচাপে সিঙৰ সহায়ক হ’ব। বহিষ্কৃত আইঅ’এৰ সভাপতি নৰিন্দৰ বাত্ৰাই জানুৱাৰীত জ্যেষ্ঠ উপ-সভাপতি আৰ কে আনন্দক দলৰ মুৰব্বী হিচাপে নিৰ্বাচিত কৰিছিল। কিন্তু কাৰ্যকৰী আইঅ’এ সভাপতি অনিল খান্নাৰ বৰ্তমানৰ ব্যৱস্থাই সিঙৰ নাম ঘোষণা কৰিছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here