Home Main Stories ভাৰতীয় ফটো সাংবাদিক দানিছ চিদ্দিকী আফগানিস্তানৰ কান্দাহাৰ প্ৰদেশত নিহত

ভাৰতীয় ফটো সাংবাদিক দানিছ চিদ্দিকী আফগানিস্তানৰ কান্দাহাৰ প্ৰদেশত নিহত

71
0

কাবুল ১৬ জুলাইঃ আফগান ৰাষ্ট্ৰদূত ফৰিদ মামুণ্ডজায়ে শুকুৰবাৰে কয় যে পুলিৎজাৰ বঁটা বিজয়ী ভাৰতীয় ফটো সাংবাদিক দানিছ চিদ্দিকী আফগান নিৰাপত্তা বাহিনীৰ সৈতে এক প্ৰতিবেদন সংগ্ৰহ কৰাৰ সময়ত কান্দাহাৰ প্ৰদেশত নিহত হৈছিল।

“যোৱা নিশা কান্দাহাৰত দানিছ চিদ্দিকী নামৰ এজন বন্ধুৰ হত্যাৰ দুখজনক খবৰে গভীৰভাৱে বিচলিত কৰিছে । পুলিৎজাৰ বঁটা বিজয়ী ভাৰতীয় সাংবাদিক গৰাকী আফগান নিৰাপত্তা বাহিনীৰ সৈতে আছিল। কাবুললৈ যোৱাৰ ২ সপ্তাহ আগতে মই তেওঁক লগ পাইছিলো। তেওঁৰ পৰিয়াল আৰু ৰয়টাৰলৈ সমবেদনা,” মামুণ্ডজায়ে টুইট কৰে।

হিন্দীত আন টুইটত মামুণ্ডজায়ে কয় যে ভাৰতৰ ৰয়টাৰৰ মুখ্য ফটোগ্ৰাফাৰ চিদ্দিকী শুকুৰবাৰে কান্দাহাৰ প্ৰদেশত “সন্ত্ৰাসবাদীয়ে আক্ৰমণ কৰাৰ সময়ত আফগান নিৰাপত্তা বাহিনীৰ সৈতে আছিল”। আফগানিস্তানৰ টোলো নিউজ চেনেলে সূত্ৰৰ উদ্ধৃতি দি কয় যে চিদ্দিকীক কান্দাহাৰৰ স্পিন বোল্ডক জিলাত আফগান বিশেষ বাহিনীৰ কমাণ্ডাৰ চেদিক কাৰজাইৰ সৈতে হত্যা কৰা হৈছিল। এজন আফগান কমাণ্ডাৰে ৰয়টাৰক কৈছিল যে চিদ্দিকী শুক্ৰবাৰে স্পিন বোল্ডকত পাকিস্তানৰ সৈতে সীমান্ত পাৰ হোৱাৰ ওচৰত আফগান নিৰাপত্তা বাহিনী আৰু তালিবান যুঁজাৰুৰ মাজত সংঘৰ্ষ কভাৰ কৰাৰ সময়ত নিহত হৈছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here