Home ক্ৰীড়া শ্ৰীলংকা ভ্ৰমণত ভাৰতীয় মহিলা ক্ৰিকেট দল

শ্ৰীলংকা ভ্ৰমণত ভাৰতীয় মহিলা ক্ৰিকেট দল

75
0

বাংগালুৰু, ১৯ জুন: অভিজ্ঞ ক্ৰিকেটাৰ মিতালী ৰাজ আৰু ঝুলন গোস্বামীৰ অনুপস্থিতিত শ্ৰীলংকা ভ্ৰমণ কৰিবলগা ভাৰতীয় দলৰ অধিনায়ক হৰমনপ্ৰীত কৌৰে বিশ্বাস কৰে যে এইটো “দল গঠন”ৰ বাবে এক উত্তম সুযোগ হ’ব। ভাৰতৰ আটাইতকৈ সফল মহিলা বেটছমেন মিতালীয়ে শেহতীয়াকৈ অৱসৰ ঘোষণা কৰিছে, আনহাতে ফাষ্ট বলাৰ ঝুলনক দলত নিৰ্বাচিত কৰা হোৱা নাই। হৰমনপ্ৰীতে ইয়াত এখন অনলাইন সংবাদমেলত কয় যে দলটোক নতুন ৰূপত গঠন কৰাৰ কাম কৰি আছো, আমাৰ ওচৰত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সংমিশ্ৰণ আছে, আমি প্ৰথমবাৰৰ বাবে জ্যেষ্ঠ খেলুৱৈৰ অবিহনে ভ্ৰমণ কৰিবলৈ ওলাইছোঁ , সেয়েহে নতুনকৈ আৰম্ভ কৰাৰ দৃষ্টিকোণৰ পৰা ই আমাৰ বাবে এটা ভাল ভ্ৰমণ। এইটো আমাৰ সকলোৰে বাবে এটা দল গঠন কৰাৰ এটা ভাল সুযোগ হ’ব।  মোৰ বাবে, এইটো এটা ভাল সুযোগ। মই নাভাবো যে শ্ৰীলংকা আমাৰ বাবে সহজ ভ্ৰমণ হ’ব। উল্লেখ্য যে কিছু সময় ধৰি টি-২০ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় দলৰ নেতৃত্ব দি থকা হৰমনপ্ৰীতক এদিনীয়া দলৰ দায়িত্ব দিয়া হৈছে। তেওঁ দলৰ যুৱ খেলুৱৈসকলক সুযোগ দিয়াৰ ওপৰত জোৰ দিছিল। ভাৰতে ২৩ জুনৰ পৰা আৰম্ভ হোৱা ভ্ৰমণত তিনিখন এদিনীয়া আৰু সমসংখ্যক টি-২০ খেলিব। এই উপলক্ষে, যেতিয়া হৰমনপ্ৰীতক সোধা হৈছিল যে মিতালীৰ স্থান দলত কোনে ল’ব, তেওঁ কয়, ‘আমি সকলোৱে জানো, তেওঁ (মিতালী) মহিলা ক্ৰিকেটৰ বাবে যথেষ্ট ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছে আৰু মই নাভাবো যে কোনোবাই এই স্থান পূৰণ কৰিব পাৰে। যদি আপুনি মিতালী কথা কয়, মই নাভাবো যে এনে কোনো আছে যিয়ে তেওঁৰ স্থান ল’ব পাৰে।’ তেওঁ আৰু কয় যে দলটোৱে এই ভ্ৰমণত এদিনীয়াত ৩০০ ৰান সংগ্ৰহ কৰিব বিচাৰিব। আমি বিশ্বকাপত সেইটো কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছিলো কিন্তু আমি তাত ২৭০, ২৮০ ৰানতহে উপনীত হ’ব পাৰিছিলোঁ। কিন্তু এই ভ্ৰমণত, আমি ৩০০ ৰো অধিক ৰান সংগ্ৰহ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিম।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here