Home ক্ৰীড়া অনুৰ্ধ-২৩ টুৰ্ণামেণ্টত ছুইডেনৰ হাতত পৰাস্ত ভাৰতীয় মহিলা ফুটবল

অনুৰ্ধ-২৩ টুৰ্ণামেণ্টত ছুইডেনৰ হাতত পৰাস্ত ভাৰতীয় মহিলা ফুটবল

91
0

ষ্টকহোম, ২৩ জানুৱাৰী: ভাৰতীয় মহিলা ফুটবল দলে সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন দাঙি ধৰাৰ স্বত্তেও দ্বিতীয়াৰ্ধৰ ইনজুৰী টাইমত প্ৰতিদ্বন্দীৰ তৰফৰ পৰা এটা গ’ল লাভ কৰাৰ পিছত তিনিখন দেশৰ অনুৰ্ধ-২৩ টুৰ্ণামেণ্টত ছুইডেনৰ হাতত ১-০ গ’লত পৰাস্ত হয়। বুধবাৰে নিশা চুইডেনৰ হৈ একমাত্ৰ গ’লটো মিডফিল্ডাৰ লিন ভিকিয়াছে ৯৬ মিনিটত (ইনজুৰী টাইমৰ ষষ্ঠ মিনিট) গ’ল কৰে। ভাৰতে আৰম্ভণিৰ পৰাই আধিপত্য বিস্তাৰ কৰিছিল আৰু গ’ল কৰাৰ বহুতো সুযোগ সৃষ্টি কৰিছিল কিন্তু শেষ মুহূৰ্তৰ ভুলটোৱে শেষত তেওঁলোকক যথেষ্ট আধাত দিছিল। খেলখনৰ ১২ মিনিটত ভাৰতে তেওঁলোকৰ প্ৰথমটো ডাঙৰ সুযোগ পাইছিল যেতিয়া মিডফিল্ডাৰ মনীষা কল্যাণে তেওঁৰ দলৰ সহযোগী মাৰ্টিনা থোকচোমৰ এটা পাছত এটা মুচমুচে শ্বট লৈছিল কিন্তু ই পোনপটীয়াকৈ গ’লকীপাৰৰ ওচৰলৈ গৈছিল। ৩৫ মিনিটত মনীষাই পুনৰ গ’ল কৰাৰ সুযোগ পায়, কিন্তু চুইডিছ ডিফেন্সে তেওঁৰ প্ৰচেষ্টা বিফল কৰে। চুইডিছ গ’লকীপাৰ এমা হলমগ্ৰেনে তেতিয়া ৪০ মিনিটত ভাৰতৰ বাবে আন এটা সুযোগ বিফল কৰিছিল। আনহাতে, ভাৰতীয় গ’লকীপাৰ অদিতি চৌহান সতৰ্ক হৈ আছিল। যেতিয়া এনে লাগিছিল যে খেলখন ড্ৰ হ’ব, ভিকিয়াছে চুইডেনৰ হৈ গুৰুত্বপূৰ্ণ গ’লটো কৰিছিল। ভাৰতে ২৫ জুনত তেওঁলোকৰ পৰৱৰ্তী খেলখনত আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ সৈতে খেলিব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here