Home ক্ৰীড়া টি-২০ বিশ্বকাপত আফগানিস্তানৰ বৃহৎ জয়ে ছেমি ফাইনেলৰ পথ কঠিন কৰি তুলিছে ভাৰতৰ

টি-২০ বিশ্বকাপত আফগানিস্তানৰ বৃহৎ জয়ে ছেমি ফাইনেলৰ পথ কঠিন কৰি তুলিছে ভাৰতৰ

129
0

নতুন দিল্লী, ২৬ অক্টোবৰ:  কোৱা হয় যে ক্ৰিকেট হৈছে অনিশ্চয়তাৰ খেল আৰু ইয়াত যিকোনো ভৱিষ্যতবাণী কৰাটো এটা বিপদজনক কাম। এইবাৰ টি-২০ বিশ্বকাপ আৰম্ভ হোৱাৰ পূৰ্বে টীম ইণ্ডিয়াক খিতাপৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ দাবীদাৰ বুলি অভিহিত কৰা হৈছিল।কিন্তু পাকিস্তানৰ বিৰুদ্ধে পৰাজয়ে টীম ইণ্ডিয়াক ফান্দত পেলাইছে। আৰু এতিয়া স্কটলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে আফগানিস্তানৰ সুন্দৰ জয়ে গ্ৰুপ ২ ত এক আলোড়নৰ সৃষ্টি কৰিছে। বিৰাট কোহলীৰ দল ছেমি ফাইনেলত উপনীত হ’ব নে নাই এই মুহূৰ্তত কোনো নিশ্চয়তা নাই।উল্লেখ্য যে ছুপাৰ ১২ ৰ দলবোৰক দুটা পৃথক গোটত ৰখা হৈছে। দুয়োটা গোটৰ ৬টাকৈ দল আছে। আৰু ইয়াৰ পৰা দুটা দলে ছেমিফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰিব। অৰ্থাৎ, মুঠ ৮ টা দল ছুপাৰ ১২ত অভিযান অন্ত পৰিব। দলবোৰে নকআউট পৰ্যায়ত উপনীত হ’বলৈ তেওঁলোকৰ সকলো চেষ্টা চলাব লাগিব।এই মুহূৰ্তত গ্ৰুপ ২-ৰ পইণ্ট তালিকালৈ লক্ষ্য কৰিলে, পাকিস্তান আৰু আফগানিস্তানৰ প্ৰত্যেকৰে ২ পইণ্ট আছে। কিন্তু স্কটলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে ১৩০ ৰানৰ বৃহৎ জয়ৰ পিছত আফগানিস্তান এক নম্বৰ স্থানত আছে। তেওঁলোকৰ নেট ৰান ৰেট প্লাছ ৬.৫০০। আনহাতে পাকিস্তানৰ নেট ৰানৰেট প্লাছ হৈছে ০.৯৭৩। কিন্তু পাকিস্তানৰ হাতত পৰাজয়ৰ পিছত টীম ইণ্ডিয়াৰ নেট ৰান ৰেট বিয়োগ ০.৯৭৩। আনহাতে নিউজিলেণ্ডে এতিয়াও তেওঁলোকৰ প্ৰথমখন খেল খেলিবলৈ বাকী আছে।গ্ৰুপ পৰ্যায়ত খেলিবলৈ ভাৰতৰ আৰু চাৰিখন খেল আছে। টীম ইণ্ডিয়াই যিকোনো ক্ষেত্ৰতে নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে জিকিব লাগিব। ইয়াৰ উপৰিও বিৰাটৰ দলটোৱে আফগানিস্তান, স্কটলেণ্ড আৰু নামিবিয়াৰ বিৰুদ্ধে ডাঙৰ ব্যৱধানত জয়ী হ’ব লাগিব। আনকি টীম ইণ্ডিয়াই মেচখন জিকিলেও, ছেমিফাইনেলত উপনীত হোৱাৰ নিশ্চয়তা নাথাকিব। টীম ইণ্ডিয়াই নেট ৰানৰেট আৰু অন্যান্য দলৰ জয়ৰ পৰাজয়ৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিব লাগিব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here