Home ক্ৰীড়া এফ আই এইচ বিশ্বকাপৰ শীৰ্ষ চাৰিত প্ৰৱেশ কৰাৰ লক্ষ্য ভাৰতৰ: গ’লকীপাৰ সবিতা

এফ আই এইচ বিশ্বকাপৰ শীৰ্ষ চাৰিত প্ৰৱেশ কৰাৰ লক্ষ্য ভাৰতৰ: গ’লকীপাৰ সবিতা

60
0

বেংগালুৰু, ১২ মে’: ভাৰতীয় মহিলা হকী দলৰ গ’লকীপাৰ সবিতাই বৃহস্পতিবাৰে কয় যে দলটোৱে এই বছৰৰ এফ আই এইচ বিশ্বকাপৰ শীৰ্ষ চাৰিখনত প্ৰৱেশ কৰাৰ লক্ষ্য ৰাখিছে। উল্লেখ্য যে বিশ্বকাপ জুলাইত অনুষ্ঠিত হ’ব আৰু নেডাৰলেণ্ড আৰু স্পেইনৰ দ্বাৰা যুটীয়াভাৱে আয়োজন কৰা হ’ব। ২০১৮ চনত লণ্ডনত খেলা বিশ্বকাপৰ কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত ভাৰতে শেষবাৰৰ বাবে আয়াৰলেণ্ডৰ হাতত পেনাল্টি শ্বুটআউটত ৩-১ গ’লত পৰাজিত হৈছিল। কিন্তু সবিতাই কৈছে যে ভাৰত এইবাৰ পদক ৰাউণ্ডত উপনীত হ’বলৈ সাজু হৈছে। তেওঁ কয়-আমাৰ বেছিভাগ খেলুৱৈৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ অভিজ্ঞতা আছে, তেওঁলোকৰ শীৰ্ষ দলৰ পৰা ডাঙৰ মেচত খেলিবলৈ আত্মবিশ্বাস আছে। এই দিশত লক্ষ্য ৰাখি আমি বিশ্বকাপৰ বাবে এটা শক্তিশালী দল গঢ়ি তোলাৰ সঠিক দিশত আগবাঢ়িছো। আমি যোৱাবাৰ লণ্ডনত কোৱাৰ্টাৰ ফাইনেলত প্ৰৱেশ কৰিছিলো, আৰু এইবাৰ আমাৰ লক্ষ্য নিশ্চিতভাৱে পৰৱৰ্তী স্তৰত উপনীত হোৱা। উল্লেখ্য যে  বিশ্বকাপ ১ ৰ পৰা ১৭ জুলাইলৈ খেলা হ’ব। ইয়াৰ পূৰ্বে, ভাৰতীয় দলটোৱে এফআইএইচ প্ৰ’ লীগত ১১ আৰু ১২ জুনত বেলজিয়ামৰ সৈতে খেলিব। ইয়াৰ পিছত, ভাৰতে ২১ আৰু ২২ জুনত নেডাৰলেণ্ড আৰু আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত ১৮ আৰু ১৯ জুনত আৰ্জেণ্টিনাৰ সৈতে খেলিব। বিশ্বকাপত ভাৰতীয় দলটোক ইংলেণ্ড, চীন আৰু নিউজিলেণ্ডৰ সৈতে পুল বি-ত ৰখা হৈছে। তাই ৩ জুলাইত ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে এমষ্টেলভিনত অভিযান আৰম্ভ কৰিব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here