Home Main Stories কাইলৈৰ পৰা ভাৰত-দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ দ্বিতীয় টেষ্ট

কাইলৈৰ পৰা ভাৰত-দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ দ্বিতীয় টেষ্ট

270
0

জোহান্সবাৰ্গ, ২ জানুৱাৰী: কাইলৈ ভাৰত আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ মাজত টেষ্ট শৃংখলাৰ দ্বিতীয়খন খেল আৰম্ভ হ’ব। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে টেষ্টৰে ২০২২ৰ আৰম্ভণি কৰিব টীম ইণ্ডিয়াই।ভাৰতে ইতিমধ্যে প্ৰথমখন টেষ্টত জিকি তিনিখন মেচৰ শৃংখলাত ১-০ৰে আগুৱাই আছে। সোমবাৰে ইয়াত আৰম্ভ হ’বলগীয়া দ্বিতীয় টেষ্টত দক্ষিণ আফ্ৰিকাক পৰাস্ত কৰি টীম ইণ্ডিয়াই টেষ্ট শৃংখলা জিকিব পাৰে তেন্তে নতুন বছৰত ইতিহাস ৰচনা কৰিব। উল্লেখ্য যে বক্সিং ডে টেষ্টত চেঞ্চুৰিয়ানত দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ দুৰ্গ ধ্বংস কৰাৰ পিছত, ভাৰতে এতিয়া জোহান্সবাৰ্গত জিকিবলৈ নামিব।২০১৮ চনত ইয়াতে ভাৰতৰ অন্যতম শ্ৰেষ্ঠ টেষ্ট দলৰ ভেটি স্থাপন কৰা হৈছিল যেতিয়া ভাৰতে অতি কঠিন পিটছত আয়োজক দলক পৰাস্ত কৰিছিল আৰু টীম ইণ্ডিয়াক শীৰ্ষ দলবোৰৰ সৈতে খেলিবলৈ আৰু তেওঁলোকৰ খেলপথাৰত পৰাজিত কৰাৰ আত্মবিশ্বাস প্ৰদান কৰিছিল।ভাৰতীয় দলটোৱে প্ৰায় চাৰি বছৰ ধৰি বিদেশৰ মাটিত সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন কৰি আহিছে। ভাৰতে নিউজিলেণ্ডৰ বাহিৰে চাৰিখন ক্ৰমে দক্ষিণ আফ্ৰিকা, ইংলেণ্ড, নিউজিলেণ্ড আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলা জিকিছে।উল্লেখ্য যে কেইবাজনো কিংবদন্তী খেলুৱৈৰ প্ৰস্থানৰ পিছত দক্ষিণ আফ্ৰিকাই এক পৰিৱৰ্তনৰ মাজেৰে গৈ আছে আৰু ভাৰতৰ টেষ্ট শৃংখলা জিকাৰ ইয়াতকৈ আৰু ভাল সুযোগ নাথাকিব।বৰ্তমানৰ দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ দলটোৰ বাবে ভাৰতক প্ৰত্যাহ্বান জনোৱাটো সহজ নহ’ব কিন্তু আয়োজক দলৰ কাগিচো ৰাবাডা আৰু লুঙ্গি এনগিডিৰ দৰে দ্ৰুত বলাৰ আছে, যিয়ে নিজে বিপক্ষৰ বেটিং ক্ৰম ধ্বংস কৰিব পাৰে।উইকেটকিপাৰ বেটছমেন কুইন্টন ডিককে ২৯ বছৰ বয়সত টেষ্ট ক্ৰিকেটৰ পৰা অৱসৰ লোৱাটোৱে দক্ষিণ আফ্ৰিকাক আঘাত কৰিছে আৰু দলটোৰ বেটিং ক্ৰম অধিক দুৰ্বল কৰি তুলিব।পঁচিশ বছৰীয়া ৰিয়ান ৰিকলেটনে দ্বিতীয় টেষ্টত আত্মপ্ৰকাশ কৰিবলৈ সাজু হৈছে কিন্তু তেওঁ প্ৰভাৱ পেলাবলৈ সক্ষম হ’লেও, লাল কুকাবুৰাৰ বিৰুদ্ধে যশপ্ৰীত বুমৰাহ আৰু মহম্মদ ছামীৰ দৰে দ্ৰুত বলাৰৰ মুখামুখি হোৱাটো তেওঁৰ বাবে সহজ নহ’ব।ভৰিৰ পেশীৰ আঘাতৰ বাবে প্ৰথম টেষ্টৰ পৰা বাহিৰ হোৱা ডুৱেন অলিভাৰে ভিয়ান মুল্ডাৰৰ স্থান ল’ব বুলি আশা কৰা হৈছে কিন্তু ভাৰতৰ শক্তিশালী বেটিং অৰ্ডাৰৰ বিৰুদ্ধে তেওঁৰ পথ সহজ নহ’ব।দলবোৰ নিম্নলিখিত ধৰণৰ- ভাৰতঃ বিৰাট কোহলী (অধিনায়ক), লোকেশ ৰাহুল, মায়াংক আগৰৱালা, চেতেশ্বৰ পুজাৰা, শ্ৰেয়াছ আয়াৰ, ঋষভ পন্ত, ৰবিচন্দ্ৰন অশ্বিন, শাৰ্দুল ঠাকুৰ, যশপ্ৰীত বুমৰাহ, মহম্মদ ছামী, মহম্মদ চিৰাজ, আজিংক্য ৰাহানে, ঋদ্ধিমান সাহা, জয়ন্ত যাদৱ, প্ৰিয়ংক পাঞ্চাল, উমেশ যাদৱ, হনুমা বিহাৰী আৰু ঈশান্ত শৰ্মা।দক্ষিণ আফ্ৰিকা- ডিন এলগাৰ (অধিনায়ক), টেম্বা বাভুমা, কাগিচো ৰাবাডা, চেৰেল ইৰভি, বুৰোন হেণ্ড্ৰিক্স, জৰ্জ লিণ্ডে, কেশৱ মহাৰাজ, লুঙ্গি এনগিডি, এডেন মাৰ্ক্ৰাম, ভিয়ান মুল্ডাৰ, কিগান পিটাৰচন, ৰেচি ভান ডাৰ ডুছেন, কাইল ৱেৰ, মাৰ্কো জেনচন, গ্লেণ্টন ষ্টুৰমেন, প্ৰেমেনান সুব্ৰমনিয়াম, চিচাণ্ডা মাণ্ডলা, ৰিয়ান ডুল্টন ৰিকল্টন।সময়: খেলখন ভাৰতীয় সময়মতে দুপৰীয়া ১.৩০ বজাত আৰম্ভ হ’ব। 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here