Home ক্ৰীড়া মহিলা হকী বিশ্বকাপত জাপানৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ জয়

মহিলা হকী বিশ্বকাপত জাপানৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ জয়

244
0

টেৰেছা (স্পেইন), ১৪ জুলাই: ভাৰতীয় মহিলা হকী দলে নৱনীত কৌৰৰ দুটা গ’লৰ সহায়ত জাপানৰ বিৰুদ্ধে ৩-১ গ’লত জয় লাভ কৰে।  কিন্তু এফআইএইচ মহিলা বিশ্বকাপত ভাৰতে  নৱম স্থানহে লাভ কৰে। নৱনীতে ৩০ আৰু ৪৫ মিনিটত গ’ল কৰে আৰু দীপ গ্ৰেছ ইক্কাই ৩৮ মিনিটত গ’ল কৰে। জাপানৰ হৈ একমাত্ৰ গ’লটো ২০ মিনিটত য়ু আচাইয়ে কৰে। উল্লেখ্য যে প্ৰথম কোৱাৰ্টাৰৰ প্ৰথম পাঁচ মিনিটত দুয়োটা দলে সমান আক্ৰমণ কৰে কিন্তু এটা গ’ল কৰিব নোৱাৰিলে। ভাৰতে সোনকালে আগবাঢ়ি যোৱাৰ সুযোগ লাভ কৰে কিন্তু বন্দনা কাটাৰিয়াৰ শ্বটটো জাপানী গ’লকীপাৰ আইকা নাকামুৰাই ৰক্ষা কৰে। প্ৰথম কোৱাৰ্টাৰত দুয়োটা দল সফল হ’ব নোৱাৰে। দ্বিতীয় কোৱাৰ্টাৰত ভাৰতে ভাল আৰম্ভণি কৰে আৰু দুই মিনিটৰ ভিতৰত দুটা সুযোগ সৃষ্টি কৰে কিন্তু গ’ল কৰিবলৈ সমৰ্থ নহয়। পেনাল্টি কৰ্ণাৰত আচাইৰ গ’লৰ ভিত্তিত জাপানে ২০ মিনিটত আগবাঢ়ি যায়। পৰৱৰ্তী সময়ত ভাৰতে পেনাল্টি কৰ্ণাৰ অৰ্জন কৰে কিন্তু গ’ল কৰিবলৈ ব্যৰ্থ হয়। নৱনীতে হাফ টাইমৰ ঠিক আগতে ইকুইলাইজাৰ স্কোৰ কৰে। দ্বিতীয়াৰ্ধত, ভাৰতে অতি আক্ৰমণাত্মকভাৱে আৰম্ভণি কৰে আৰু ষষ্ঠ পেনাল্টি কৰ্ণাৰ অৰ্জন কৰে কিন্তু আকৌ এবাৰ সুযোগটো হেৰুৱাই। অৱশ্যে টেক্কাটোৱে আন এটা পেনাল্টি কৰ্ণাৰ ৰূপান্তৰ কৰিছিল যিটো ভাৰতে তেওঁক আগুৱাই নিয়াৰ বাবে এটা গ’লত পৰিণত হৈছিল। তৃতীয় কোৱাৰ্টাৰত, নৱনীতে দ্বিতীয়টো গ’ল কৰে। পিছত ভাৰতে তৃতীয়টো গ’ল কৰি খেলখনত জয় লাভ কৰে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here