Home অসম এফআইএইচ প্ৰ’লীগৰ প্ৰথমখন খেলত বেলজিয়ামৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ জয়

এফআইএইচ প্ৰ’লীগৰ প্ৰথমখন খেলত বেলজিয়ামৰ বিৰুদ্ধে ভাৰতৰ জয়

292
0


এণ্টৱাৰ্প, ১২ জুন ঃ
গ’লকীপাৰ পি আৰ শ্ৰীজেশে নিৰ্ধাৰিত সময়ৰ ভিতৰত কেইবাটাও গ’ল ৰক্ষা কৰাৰ পিছত এক ৰোমাঞ্চকৰ পেনাŒI×ী শ্বুটআউটত পেনাŒI×ী ষ্ট্ৰোক ৰক্ষা কৰে, যাৰ সহায়ত ভাৰতীয় পুৰুষ হকী দলে এফ আই এইচ প্ৰ’লীগৰ প্ৰথমখন খেলত অলিম্পিক চেম্পিয়ন বেলজিয়ামক প্ত-চ্ছ্ৰ গ’লত পৰাস্ত কৰে৷ ভাৰতীয় দলটো যেতিয়া ৩-ৰ গ’লত পিছপৰি আছিল, তেতিয়া খেল সামৰণি পৰিবলৈ মাত্ৰ আঠ মিনিট বাকী আছিল, তেনে সময়তে ভাৰতে ৩-৩ গ’লৰে সমতা অৰ্জন কৰি খেলখন শ্বুটআউটলৈ আগুৱাই নিবলৈ সক্ষম হৈছিল৷ শ্ৰীজেশে আলেকজেণ্ডাৰ হেণ্ড্ৰি’ৰ এটা শ্বট ৰক্ষা কৰিছিল, যি তৃতীয় পেনািŒI× সংগ্ৰহ কৰিবলৈ অৱতীৰ্ণ হৈছিল৷ শ্বুটআউট যেতিয়া চ্ছ্ৰ-চ্ছ্ৰ গ’ল আছিল, তেনে সময়ত আকাশদীপে এটা গ’ল কৰি প্ত-চ্ছ্ৰ গ’ল কৰে৷ খেলখনৰ সময়ত শ্ৰীজেশে বহুতো গ’ল ৰক্ষা কৰে কিন্তু অন্তিম কোৱাৰ্টাৰত ৰক্ষা কৰা দুটা গ’ল অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ বুলি প্ৰমাণিত হয়৷ প্ৰথম কোৱাৰ্টাৰত কোনো গ’ল নাছিল য’ত শ্ৰীজেশে দুটা শ্বট ৰক্ষা কৰিছিল৷ দ্বিতীয় কোৱাৰ্টাৰৰ আৰম্ভণিতে, শ্বামছেৰ সিঙে ১৮ মিনিটত ভাৰতৰ হৈ গ’ল কৰে৷ বেলজিয়ামে মাত্ৰ তিনি মিনিটৰ পিছত চেড্ৰিক চাৰ্ভাৰৰ গ’লত সমতা অৰ্জন কৰিছিল৷ তৃতীয় কোৱাৰ্টাৰত চাইমন গনাৰ্ডে ৩৬ মিনিটত বেলজিয়ামক আগুৱাই নিছিল৷ ইয়াৰ মাজতে শ্ৰীজেশে আৰু দুটা শ্বট ৰক্ষা কৰিছিল কিন্তু ডি কেৰ্পেলে পেনািŒI× কৰ্ণাৰত গ’ল কৰি ৩-ৰ লৈ অগ্ৰসৰ হৈছিল৷ মনপ্ৰীত সিঙে ভাৰতক এটা পেনািŒI× কৰ্ণাৰ দিছিল, যিটো হৰমনপ্ৰীত সিঙে এটা গ’ললৈ ৰূপান্তৰিত কৰিছিল৷ একে সময়তে, জাৰ্মানপ্ৰীতে তৃতীয়টো গ’ল কৰে যেতিয়া ভাৰতে পেনািŒI× কৰ্ণাৰত তাৰতম্য ব্যৱহাৰ কৰি বেলজিয়ামক পৰাস্ত কৰে৷

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here