Home ক্ৰীড়া আফগানিস্তানত আইপিএল ২০২১ সম্প্ৰচাৰ নিষিদ্ধ

আফগানিস্তানত আইপিএল ২০২১ সম্প্ৰচাৰ নিষিদ্ধ

98
0

নতুন দিল্লী, ২০ ছেপ্টেম্বৰ: আইপিএল ২০২১ ৰ দ্বিতীয় পৰ্যায় ইউএইত দেওবাৰৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে। একে সময়তে, অনুৰাগীসকল পুনৰ আইপিএললৈ উভতি আহিছে। ভাৰতৰ প্ৰথম লেগত মুঠ ২৯ খন মেচ অনুষ্ঠিত হৈছিল।বাকী ৩১ খন মেচ এতিয়া ইউএইত অনুষ্ঠিত হ’ব। আইপিএলৰ প্লে অফৰ বাবে যুঁজ তীব্ৰতৰ হৈ উঠিছে। যদিও সমগ্ৰ বিশ্বৰ অনুৰাগীসকল আইপিএলৰ শিহৰণত নিমজ্জিত হৈ আছে কিন্তু আফগানিস্তানৰ অনুৰাগীসকলে এই লীগ পোনপটীয়াকৈ উপভোগ কৰাৰ পৰা বাদ পৰিছে।ইয়াৰ আঁৰৰ কাৰণ হৈছে তালিবান আইন। সংবাদ মাধ্যমৰ বাতৰি অনুসৰি, ইছলাম বিৰোধী কণ্টেতৰ বাবে আফগানিস্তানত আই পি এল ২০২১ সম্প্ৰচাৰ নিষিদ্ধ কৰা হৈছে। তালিবান শাসিত আফগান চৰকাৰে বিশ্বাস কৰে যে মেচৰ সময়ত চিয়াৰলিডাৰসকলৰ নৃত্য আৰু মহিলাৰ উপস্থিতিৰ বাবে আই পি এল মেচখনে  তেওঁলোকৰ আস্থা বিৰুদ্ধে সমৰ্থন কৰিছে।সেইকাৰণে এই প্ৰতিযোগিতাৰ ইউএই পৰ্যায় আফগানিস্তানত সম্প্ৰচাৰ কৰা নহ’ব। আফগানিস্তান ক্ৰিকেট ব’ৰ্ডৰ প্ৰাক্তন মিডিয়া মেনেজাৰ ইব্ৰাহিম মোমান্দেও একেধৰণৰ উল্লেখ কৰিছিল।উল্লেখ্য যে ধোনীৰ চেন্নাই চুপাৰ কিংছে আইপিএল ২০২১ ৰ ইউএই পৰ্যায়ৰ প্ৰথমখন মেচত বিজয়ী হৈছিল। চিএচকে মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছক ২০ ৰানত পৰাস্ত কৰিছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here