Home Uncategorized সীমিত দর্শকৰ উপস্থিতিৰে আই পি এল

সীমিত দর্শকৰ উপস্থিতিৰে আই পি এল

96
0

নতুন দিল্লী, ১৬ ছেপ্টেম্বৰ: ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগৰ (আইপিএল) আয়োজকসকলে বুধবাৰে ঘোষণা কৰে যে দেওবাৰৰ পৰা সংযুক্ত আৰৱ আমিৰাত (ইউএই)ত পুনৰ আৰম্ভ হ’বলগীয়া টি-২০ টুৰ্ণামেণ্টৰ সময়ত সীমিত দৰ্শকক ষ্টেডিয়ামত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ অনুমতি দিয়া হ’ব।দেওবাৰে ডুবাই আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেট ষ্টেডিয়ামত ডিফেণ্ডিং চেম্পিয়ন মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছে চেন্নাই চুপাৰ কিংছৰ সৈতে খেলিব। আইপিএলৰ এক বিবৃতি অনুসৰি, ‘খেলখন এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সুযোগ হ’ব কিয়নো ক’ভিডৰ সংক্ৰমণ কিছু হ্ৰাস পোৱাৰ পিছত দৰ্শকক আইপিএল ষ্টেডিয়ামলৈ উভতি আহিব।’উল্লেখ্য যে আইপিএল মেচসমূহ ক’ভিড-১৯ প্ৰটোকল আৰু ইউএই চৰকাৰৰ নিৰ্দেশনা অনুসৰি সীমিত আসনৰ সৈতে ডুবাই, শ্বাৰজাহ আৰু আবু ধাবিত খেল অনুষ্ঠিত হ’ব।২০১৯ চনৰ পিছত প্ৰথমবাৰৰ বাবে দৰ্শকৰ সন্মুখত আইপিএল খেলা হ’ব। যোৱা বছৰ, লীগটো ইউএইত দৰ্শক অবিহনে খেলা হৈছিল, আনহাতে ২০২১ পৰ্যায়ৰ প্ৰথমাৰ্ধটোও এক কঠিন বায়-ববলত খেলা হৈছিল।যদিও লীগৰ আয়োজকসকলে প্ৰৱেশৰ বাবে দৰ্শকৰ সঠিক সংখ্যা উল্লেখ কৰা নাছিল, কিন্তু জানিব পৰা গৈছে যে ষ্টেডিয়ামত তেওঁলোকৰ উপস্থিতি দৰ্শকৰ ক্ষমতাৰ ৫০ শতাংশ হ’ব।অনুৰাগীসকলে অফিচিয়েল ৱেবছাইট WWW.IPLT20.com বাকী থকা টুৰ্ণামেণ্টৰ বাবে ১৬ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা টিকট ক্ৰয় কৰিব পাৰিব। টিকটবোৰ platinumlist.net পৰাও ক্ৰয় কৰিব পাৰিব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here