Home ক্ৰীড়া এছেজ ক্ৰিকেট শৃংখলাত ইংলেণ্ডে অংশ লব নাই স্পষ্ট নহয়

এছেজ ক্ৰিকেট শৃংখলাত ইংলেণ্ডে অংশ লব নাই স্পষ্ট নহয়

141
0

লণ্ডন, ৫ অক্টোবৰ : ইংলেণ্ডে ডিচেম্বৰ-জানুৱাৰীত এছেজ ক্ৰিকেট শৃংখলাৰ বাবে তেতিয়াহে অষ্ট্ৰেলিয়াল ভ্ৰমণ কৰিব তেওঁলোকৰ দলত শ্ৰেষ্ঠ খেলুৱৈসকল থাকে। ইংলেণ্ড আৰু ৱেলছ ক্ৰিকেট ব’ৰ্ডে সোমবাৰে এই কথা কৈছিল।কোৰোনা মহামাৰীৰ মাজত অষ্ট্ৰেলিয়াত কঠোৰ প্ৰটোকল বাবে ইচিবিয়ে কৈছিল যে দলটো যাব নে নহ’ব সেয়া এই সপ্তাহত ঘোষণা কৰিব। ইচিবিয়ে এক বিবৃতিত কৈছিল যে ক্ৰিকেট অষ্ট্ৰেলিয়াৰ সৈতে এছেজ শৃংখলাৰ বাবে প্ৰস্তুতি ৰখাৰ বাবে নিয়মীয়া আৰু ইতিবাচক আলোচনা চলি আছে।অৱশ্যে ইংলেণ্ডৰ খেলুৱৈসকলে অষ্ট্ৰেলিয়াত পৃথকীকৰণ আৰু পৰিয়ালটোক একেলগে ভ্ৰমণ কৰিবলৈ নিদিয়াৰ সম্ভাৱনাক লৈ চিন্তিত।ইচিবিয়ে কয়- আমি এই সপ্তাহত খেলুৱৈসকলৰ সৈতে বাৰ্তালাপ অব্যাহত ৰাখিম আৰু তেওঁলোকক নতুন আপডেট দি মতামত লম।১৭ অক্টোবৰৰ পৰা ১৪ নৱেম্বৰলৈ ইউএইত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া টি-২০ বিশ্বকাপ আৰু ৮ ডিচেম্বৰৰ পৰা জানুৱাৰীৰ মাজভাগলৈ পাঁচখন টেষ্টৰ এছেজ শৃংখলাৰ অৰ্থ হৈছে যে খেলুৱৈসকল তিনি মাহৰো অধিক সময় ঘৰৰ পৰা আঁতৰি থাকিব। ইংলেণ্ডৰ তাৰকা অলৰাউণ্ডাৰ বেন ষ্টোকছে মানসিক স্বাস্থ্যৰ কথা উল্লেখ কৰি ক্ৰিকেটৰ পৰা বিৰতি লৈছে। ইংলেণ্ডৰ অধিনায়ক জো ৰুটেও স্পষ্ট কৰা নাই যে তেওঁ এছেজ খেলিব নে নেখেলে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here