Home ক্ৰীড়া আঘাতৰ বাবে বিশ্বকাপৰ পৰা বাহিৰ জছপ্ৰীত বুমৰাহ

আঘাতৰ বাবে বিশ্বকাপৰ পৰা বাহিৰ জছপ্ৰীত বুমৰাহ

213
0

নতুন দিল্লী, ২৯ ছেপ্টেম্বৰ : অহা মাহত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া টি-২০ বিশ্বকাপৰ পূৰ্বে টীম ইণ্ডিয়াই এক মোক্ষম আঘাতৰ সন্মুখীন হৈছে৷ টীম ইণ্ডিয়াৰ তাৰকা দ্ৰুত বলাৰ জছপ্ৰীত বুমৰাহ আঘাতৰ বাবে বিশ্বকাপৰ পৰা বাহিৰ হৈছে৷ বুমৰাহৰ পিঠিৰ আঘাত অতি গুৰুতৰ আৰু তেওঁ পৰৱৰ্তী চ্ছ্ৰ ৰ পৰা ৬ মাহৰ বাবে ক্ৰিকেট খেলপথাৰৰ পৰা আঁতৰি থাকিব পাৰে৷ অৱশ্যে, বিচিচিআইয়ে এতিয়ালৈকে বুমৰাহৰ স্থান কোনো দখল কৰি তাৰ ঘোষণা কৰা নাই৷ সংবাদ সংস্থা প্ৰতিবেদন অনুসৰি, বুমৰাহ পিঠিৰ বিষৰ বাবে টি-২০ বিশ্বকাপৰ পৰা বাহিৰ হৈছে৷ যশপ্ৰীত বুমৰাহে টীম ইণ্ডিয়াৰ সৈতে অষ্ট্ৰেলিয়ালৈ ৰাওনা নহ’ব৷ প্ৰতিবেদনত দাবী কৰা হৈছে যে পিঠিৰ বিষৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পাবলৈ জছপ্ৰীত বুমৰাহক অস্ত্ৰোপচাৰৰ প্ৰয়োজন নাই৷ কিন্তু এইটো স্পষ্ট যে জছপ্ৰীত বুমৰাহ চ্ছ্ৰ ৰ পৰা ৬ মাহৰ বাবে ক্ৰিকেট খেলপথাৰৰ পৰা আঁতৰি থাকিব৷ প্ৰকৃততে, যশপ্ৰীত বুমৰাহ ইংলেণ্ড ভ্ৰমণৰ পিছতহে আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈছিল৷ ইয়াৰ পিছত, জছপ্ৰীত বুমৰাহে আনকি এছিয়া কাপৰ অংশ হ’ব নোৱাৰিলে আৰু এই সময়ছোৱাত তেওঁ ৰাষ্ট্ৰীয় ক্ৰিকেট একাডেমীত তেওঁৰ ফিটনেছৰ ওপৰত কাম কৰিছিল৷ বুমৰাহে অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বিৰুদ্ধে টি-২০ শৃংখলাৰ বাবে টীম ইণ্ডিয়ালৈ উভতি আহিছিল৷ কিন্তু শৃংখলাটোৰ দুখন মেচ খেলাৰ পিছতহে বুমৰাহ পুনৰ আঘাতপ্ৰাপ্ত হৈছে৷ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে খেলা টি-২০ খেলৰ পূৰ্বে টীম ইণ্ডিয়াৰ অধিনায়ক ৰোহিত শৰ্মাই স্পষ্ট কৰি দিছিল যে বুমৰাহ আঘাতৰ বাবে খেলৰ পৰা বাহিৰ হৈছে৷ ইয়াৰ পিছত, বুমৰাহ সন্দৰ্ভত বিচিচিআইয়ে এটা ফিটনেছ আপডেট প্ৰকাশ কৰে৷ এই আপডেটত, এইটো প্ৰকাশ কৰা হৈছিল যে অনুশীলন ৰ সময়ত বুমৰাহৰ পিঠিৰ আঘাত অনুভৱ কৰিছিল৷ বুমৰাহৰ আঘাতৰ বাবে টীম ইণ্ডিয়াৰ বিশ্বকাপ জিকাৰ সম্ভাৱনাও এক ডাঙৰ বিফলতাৰ সন্মুখীন হৈছে৷ বুমৰাহ এই ফৰ্মেটত ভাৰতৰ এক নম্বৰ বলাৰ আৰু বিচিচিআইৰ বাবে তেওঁৰ সলনি বিচাৰি উলিওৱাটো সহজ নহ’ব৷

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here