Home ক্ৰীড়া ফ্ৰেন্স অ’পেনত পৰাজয়ৰ পিছত টেনিছ জগতৰ পৰা বিদায় জো উইলফ্ৰিড চোংগাৰ

ফ্ৰেন্স অ’পেনত পৰাজয়ৰ পিছত টেনিছ জগতৰ পৰা বিদায় জো উইলফ্ৰিড চোংগাৰ

95
0

পেৰিছ, ২৫ মে’: ফ্ৰান্সৰ জো উইলফ্ৰিড চোংগাই ফ্ৰেন্স অ’পেন পুৰুষৰ একক শ্ৰেণীত অষ্টম শ্ৰেণীৰ কেচপাৰ ৰুডৰ হাতত পৰাস্ত হোৱাৰ পিছত চকুপানীৰে টেনিছক বিদায় জনায়। চোংগাই ৰুডৰ হাতত ৬-৭, ৭-৬, ৬-২, ৭-৬ ব্যৱধানত পৰাস্ত হয়। কেৰিয়াৰত বিশ্ব ৰেংকিঙত পঞ্চম স্থানত উপনীত হোৱা চোংগাই ২০০৮ চনৰ অষ্ট্ৰেলিয়ান অ’পেনৰ ফাইনেলত উপনীত হৈছিল আৰু ডেভিছ কাপ বিজয়ী ফ্ৰান্স দলৰ সদস্য আছিল। অৱশ্যে তেওঁৰ কেৰিয়াৰ আঘাতৰ দ্বাৰা ক্ষতিগ্ৰস্ত হৈছিল আৰু যেতিয়া তেওঁ যোৱা বছৰ ৩৬ বছৰীয়া হৈছিল, তেতিয়া তেওঁ এবছৰত ১৮ খন মেচ খেলিবলৈ সিদ্ধান্ত লৈছিল। পৰিয়াল আৰু ঘৰুৱা জনতাৰ সন্মুখত টেনিছক বিদায় জনাই তেওঁ কয়, ‘মই কেতিয়াও এনে পৰিৱেশ দেখা নাই। তাতকৈ ভাল একো হ’ব নোৱাৰিলেহেঁতেন। যদি মই জিকিব পাৰো, সেয়া সোণত সুৱাগা হ’লহেঁতেন।’ আন খেলবোৰত, ডেনমাৰ্কৰ হোলগাৰ ৰুনিয়ে ১৪ তম স্থানৰ ডেনিছ শাপোভালভক ৬-৩, ৬-১, ৭-৬ৰ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে । একে সময়তে, চতুৰ্থ স্থান প্ৰাপ্ত চিটচিপাছে লৰেঞ্জো মুচেট্টিক ৫-৭, ৪-৬,৬-২,৬-৩, ৬-২ ছেটৰ ব্যৱধানত পৰাস্ত কৰে।  মহিলা শাখাত, ২০১৭ৰ চেম্পিয়ন য়েলেনা অষ্টাপেঙ্কো, ২০১৮ৰ চেম্পিয়ন চিমোনা হালেপ, সপ্তম শ্ৰেণীৰ এৰিনা চাবালেঙ্কা, নৱম শ্ৰেণীৰ ডেনিয়েল কলিন্স, ১১ তম শ্ৰেণীৰ জেছিকা পেগুলাইও দ্বিতীয় ৰাউণ্ডলৈ আগবাঢ়িছে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here