Home ক্ৰীড়া চতুৰ্থ স্থান হেৰুৱাই অষ্টম স্থানত কোহলী

চতুৰ্থ স্থান হেৰুৱাই অষ্টম স্থানত কোহলী

230
0

ডুবাই, ১১ ডুবাই: বিৰাট কোহলীৰ নেতৃত্বত টীম ইণ্ডিয়াই টি-২০ বিশ্বকাপত নিৰাশজনক প্ৰদৰ্শন দাঙি ধৰে। দলটো প্ৰতিযোগিতাখনৰ ছুপাৰ-১২ ৰাউণ্ডৰ পৰা বাদ পৰিছিল। যিটো কল্পনাবিহীন আছিল।ইয়াৰ মাজতে, কোহলীয়ে টি-২০ ৰেংকিঙত (আইচিচি টি-২০ ৰেংকিং) ৪ টা স্থান নিম্নগামী হৈ ৮ম স্থানত উপনীত হৈছে। চূড়ান্ত খেলখনত কোহলীয়ে নামিবিয়াৰ বিৰুদ্ধে বেটিং কৰাৰ সুযোগ নাপালে। অপৰাজিত অৰ্ধশতক অৰ্জন কৰা কে এল ৰাহুলে তিনিটা স্থান আগুৱাই তেওঁ শীৰ্ষ-৫ত উপনীত হৈছে।বৰ্তমানৰ আইচিচি টি-২০ ৰেংকিঙলৈ লক্ষ্য কৰিলে, পাকিস্তানৰ অধিনায়ক বাবৰ আজম প্ৰথম আৰু ইংলেণ্ডৰ ডেভিড মালান দ্বিতীয় স্থানত আছে। ফাইনেলত দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ এডেন মাৰ্ক্ৰামে ইংলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে অপৰাজিত অৰ্ধশতক খেলিছিল। তেওঁ তিনি স্থান আগুৱাই তৃতীয় স্থানত উপনীত হৈছে। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ অধিনায়ক এৰন ফিন্স এক স্থানৰ তলত চতুৰ্থ স্থানত আছে আৰু কে এল ৰাহুল ৫ম স্থানত আছে। পাকিস্তানৰ মহম্মদ ৰিজৱানে ৬ টা স্থান অতিক্ৰম কৰি দশম, নিউজিলেণ্ডৰ ডেভন কনৱে ৭ম, বিৰাট কোহলীয়ে ৮ম, ইংলেণ্ডৰ জছ বাটলাৰে ৯ম স্থান দখল কৰিছে আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ ৰাচি ভান ডাৰ ডুছেনে ৬ টা স্থান অতিক্ৰম কৰি দশম স্থানত উপনীত হৈছে।উল্লেখ্য যে অষ্ট্ৰেলিয়ান বেগী বলাৰ জোছ হেজলউডে বলিং ৰেংকিঙত ১১ টা স্থান লাভৰে ৮ম স্থানলৈ উৰ্ধগামী হৈছে। তেওঁ আটাইতকৈ বেছি লাভান্বিত হৈছে। তেওঁ ৱেষ্ট ইণ্ডিজৰ বিৰুদ্ধে যোৱা খেলখনত ৪ টা উইকেট দখল কৰিছিল। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ লেগ স্পিনাৰ এডাম জাম্পাই শীৰ্ষ-৫ ত উপনীত হৈছে। তেওঁ বাংলাদেশৰ বিৰুদ্ধে ৫ টা উইকেট দখল কৰিছিল। কোনো ভাৰতীয় বলাৰ শীৰ্ষ-৫ ত নাই। শ্ৰীলংকাৰ লেগ স্পিনাৰ ভানিন্দু হাছৰাঙ্গা শীৰ্ষ নম্বৰত আছে। দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ তাব্ৰেজ চামচিয়ে দ্বিতীয় স্থান দখল কৰিছে।আফগানিস্তানৰ মহম্মদ নবী অলৰাউণ্ডাৰ ৰেংকিঙৰ শীৰ্ষত আছে। বাংলাদেশৰ ছাকিব আল হাছান দ্বিতীয় আৰু ভানিন্দু হাছৰাঙ্গা তৃতীয় স্থানত আছে। অষ্ট্ৰেলিয়াৰ গ্লেন মেক্সৱেল তিনি স্থানৰ সুবিধাৰ সৈতে চতুৰ্থ স্থানত আছে। ইয়াতো শীৰ্ষ-১০ ত কোনো ভাৰতীয় নাই।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here