Home ৰাষ্ট্ৰীয়-আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় আজি কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছৰে মুখামুখি হ’ব ছানৰাইজাৰ্ছ হায়দৰাবাদ

আজি কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছৰে মুখামুখি হ’ব ছানৰাইজাৰ্ছ হায়দৰাবাদ

60
0

পুনে, ১৩ মে’: একেৰাহে চাৰিখন মেচত পৰাজিত হোৱাৰ পিছত ফৰ্মলৈ আহিবলৈ সংগ্ৰাম কৰি থকা ছানৰাইজাৰ্ছ হায়দৰাবাদে শনিবাৰে ইয়াত কলকাতা নাইট ৰাইডাৰ্ছৰ (কে কে আৰ) বিৰুদ্ধে ইণ্ডিয়ান প্ৰিমিয়াৰ লীগ খেলখনত মুখামুখি হ’ব। একেৰাহে পাঁচখন মেচ জিকাৰ পিছত একেৰাহে চাৰিটা পৰাজয়ে ছানৰাইজাৰ্ছৰ আই পি এল প্লে অফত প্ৰৱেশ কৰাৰ আশাত আঘাত কৰিছে। তেওঁলোকে ১১ খন খেলৰ পৰা ১০ পইণ্ট আছে আৰু প্লে অফত প্ৰৱেশ কৰাৰ আশা সজীৱ ৰাখিবলৈ বাকী তিনিখন মেচ জিকিব লাগিব। কেকেআৰৰ ১২ খন খেলৰ পৰা ১০ পইণ্ট আছে আৰু নক আউট হোৱাৰ পথত আছে। শ্ৰেয়াছ আয়াৰৰ নেতৃত্বত দলটোৰ মাত্ৰ দুখন মেচ বাকী আছে আৰু ইয়াৰ এখন জয়ে দলটোক ১৪ পইণ্টত উপনীত হোৱাত সহায় কৰিব, যি প্লে অফত উপনীত হ’বলৈ পৰ্যাপ্ত নহ’ব পাৰে কিয়নো ৰাজস্থান ৰয়েলছ আৰু ৰয়েল চেলেঞ্জাৰ্ছ বাংগালোৰ (আৰচিবি) ১২ খন মেচৰ পৰা ১৪ পইণ্টৰ সৈতে শীৰ্ষ চাৰিট আছে। আগৰ মেচবোৰত ছানৰাইজাৰ্ছৰ পৰাজয়ৰ মুখ্য কাৰণ হৈছে তেওঁলোকৰ মুখ্য বলাৰ ৱাশ্বিংটন সুন্দৰ আৰু টি নটৰাজনৰ আঘাত আৰু দ্ৰুত বলাৰ উমৰণ মালিকে ভাল প্ৰদৰ্শন কৰাত ব্যৰ্থ হোৱা। এইটো এই কথাৰ পৰা অনুমান কৰিব পাৰি যে ছানৰাইজাৰ্ছৰ বিৰুদ্ধে বিপক্ষ দলে যোৱা চাৰিখন মেচত ১৯০ তকৈ অধিক ৰান সংগ্ৰহ কৰিছিল। আৰচিবিৰ বিৰুদ্ধে যোৱা মেচখনত ছানৰাইজাৰ্ছে ফজলহাক ফাৰুকী আৰু কাৰ্তিক ত্যাগীক চেষ্টা কৰিছিল, কিন্তু তেওঁলোকেও ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিব নোৱাৰিলে, যাৰ ফলত দলটোৰ সমস্যা বৃদ্ধি পাইছে। ছানৰাইজাৰ্ছৰ বেটিং বিভাগত ভাল বেটছমেন আছে কিন্তু অধিনায়ক কেন উইলিয়ামছনে অধিক দায়িত্ব বহন কৰিব লাগিব। তেওঁ এতিয়ালৈকে মাত্ৰ এটা অৰ্ধ-শতক অৰ্জন কৰিছে। অভিষেক শৰ্মাই দলটোক এটা ভাল আৰম্ভণি দিছে কিন্তু এই যুৱ বেটছমেনজনে ইনিংছটো পৰিচালনা কৰিবলৈ সক্ষম নহয়। ৰাহুল ত্ৰিপাঠী, নিকোলাছ পুৰাণ আৰু এডেন মাৰ্ক্ৰামেও ৰান সংগ্ৰহ কৰি আছে কিন্তু ছানৰাইজাৰ্ছৰ বেটছমেনসকলক বলাৰৰ সমৰ্থনৰ প্ৰয়োজন। আনহাতে, কেকেআৰে চূড়ান্ত একাদশত সঘনাই হোৱা পৰিৱৰ্তনৰ ফল ভুগিব লগা হৈছে। অৱশ্যে, মুম্বাই ইণ্ডিয়ানছৰ বিৰুদ্ধে বিজয়ৰ পিছত তেওঁৰ দলটোৱে এই খেলখনলৈ যাব। কেকেআৰৰ দলটোৱে পাৱাৰপ্লেত ৰান সংগ্ৰহ কৰিবলৈ সংগ্ৰাম কৰি আছে। অৱশ্যে ভেঙ্কটেশ আয়াৰে মাজভাগত বাদ পৰাৰ পিছত ভাল প্ৰত্যাৱৰ্তন কৰিছে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here