Home স্বাস্থ্য নীট-২০২১ত শীৰ্ষস্থান দখল লালনছ কোচিং ক্লাছেজ আৰু লালনছ ইণ্টিগ্ৰেটেড একাডেমীৰ শিক্ষাৰ্থীৰ

নীট-২০২১ত শীৰ্ষস্থান দখল লালনছ কোচিং ক্লাছেজ আৰু লালনছ ইণ্টিগ্ৰেটেড একাডেমীৰ শিক্ষাৰ্থীৰ

105
0

গুৱাহাটী, ৭ নৱেম্বৰ: লালনছ কোচিং ক্লাছেজ আৰু লালনছ ইণ্টিগ্ৰেটেড একাডেমীয়ে পুনৰ এবাৰ প্ৰমাণ কৰিছে যে নীট ২০২১ত ব্যতিক্ৰমী ফলাফল প্ৰদান কৰি ই কিয় সমগ্ৰ উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰে সৰ্বাধিক আস্থাভাজন প্ৰতিষ্ঠান৷ এলচিচিৰ এগৰাকী শিক্ষাৰ্থী মহম্মদ আৰিফ ছিদ্দিকে ৭২০১ ভিতৰত ৬৭০, প্ৰিয়ঞ্জন শৰ্মাই ৬১৫, জেহেৰুল ইছলামে ৬১৩, পাৰ্থপ্ৰতিম শৰ্মাই ৬১০, বিশাখা গোৱেংকাই ৫৯৮, ছোনা দাসে ৫৯৫১ উপৰি এলচিচি-এলআইএৰ বহুতো শিক্ষাৰ্থীয়ে এই নীট ২০২০ত যথেষ্ট ভাল নম্বৰ লাভ কৰিছে৷ প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাত স্থান লাভ কৰা এই বছৰৰ বহুতো শিক্ষাৰ্থীয়ে এলচিচি আৰু এলআইএৰ দ্বাৰা প্ৰদান কৰা ১০০ শতাংশ বৃত্তিৰ সৈতে অধ্যয়ন কৰি আছিল৷ তেনে এজন শিক্ষাৰ্থী হৈছে জেহেৰুল ইছলাম [এনইইটি স্কোৰ-৬১৩]৷ ইফালে, জেইই এডভান্সড্‌ত স্পন্দন কুণ্ডুৱে জেইই মেইন পৰীক্ষাত ৯৯.৪৫ শতাংশ নম্বৰেৰে সৰ্বভাৰতীয় ৰেংকিং ৬১০১ নিশ্চিত কৰিছিল৷ আনহাতে, আন এগৰাকী শিক্ষাৰ্থী ঋষভ ডেকাই সৰ্বভাৰতীয় ৰেংকিং ৮৩১ৰ লাভ কৰিছিল৷ জেইই মেইনছত চিৰন্তন বৰুৱাই ৯৯.০৬ শতাংশ, ঋষভ ডেকাই ৯৮.৩ শতাংশ, জুভিয়েল ডেকাই ৯৭.৮৬ আৰু কেশৰপ্ৰাণ ডেকাই ৯৫.৯৫ শতাংশ নম্বৰ লাভ কৰাৰ লগতে আন বহুতো শিক্ষাৰ্থীয়ে ৯০ শতাংশতকৈ অধিক লাভ কৰিছে৷ চিইই ২০২১ত অসমৰ শীৰ্ষ ১০০টা স্থানত ১০জনতকৈ অধিক শিক্ষাৰ্থী আছিল আমাৰ প্ৰতিষ্ঠানৰ৷ ইয়াৰ ভিতৰত ১৩তম স্থানত মৃণাল কাংচা বণিক, ১৪তম স্থানত ঋষভ ডেকা, ১৯তম স্থানত ময়ূৰজ্যোতি কাশ্যপ, ২৩নং স্থানত চিৰন্তন বৰা, ৩০নং স্থানত অভিনৱ বৰদলৈ, ৪৫নং স্থানত হিমাংশু শৰ্মা, কেশৰপ্ৰাণ ডেকাৰ ৫৫নং স্থান৷ নৱম শ্ৰেণীৰ পৰা এলচিচিত অধ্যয়ন কৰি থকা ছাত্ৰ আৰোহণ হাজৰিকাই কেভিপিৱাই ২০২১-ত সৰ্বভাৰতীয় ৰেংক ৫৭৭ লাভ কৰিছে৷ তেওঁ পদাৰ্থ বিজ্ঞান আৰু ৰসায়ন বিজ্ঞানৰ আইঅ’কিউপি আৰু আইঅকিউচিত ৰম স্থান লাভ কৰিছিল আৰু এলচিচি আৰু এলআইএৰ লগতে সমগ্ৰ অসমকে গৌৰৱান্বিত কৰিছিল৷ মহামাৰীৰ পৰিস্থিতিৰ মাজত, ললানছ কোচিং ক্লাছেজ আৰু আটাইতকৈ সমৰ্পিত আৰু পৰিশ্ৰমী দলৰ সৈতে লালনৰ একত্ৰিত একাডেমীয়ে শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে তেওঁলোকৰ সপোন বাস্তৱত ৰূপায়িত কৰি তোলাটো সম্ভৱ কৰি তুলিছে৷ লালন কোচিং ক্লাছেজে বিশ্বাস কৰে যে শিক্ষা গ্ৰহণ হৈছে এক দ্বিমুখী প্ৰক্ৰিয়া আৰু ইয়াত এক চিন্তা প্ৰক্ৰিয়া অন্তৰ্ভুক্ত থাকে, যাক দুয়োফালৰ পৰা প্ৰসাৰ কৰাটো প্ৰয়োজনীয়৷ উল্লেখ্য যে এলচিচি আৰু এলআইএৰ পাঠ্যক্ৰম এনেদৰেই সজাই তোলা হৈছে যাতে ইয়াৰ সমগ্ৰ প্ৰক্ৰিয়াটোতেই শিক্ষাৰ্থী থাকে আৰু এনেদৰে শিকাটো অধিক ব্যৱহাৰিক আৰু দক্ষ হয়৷ লালনছ কোচিং ক্লাছেজ আৰু লালনছ ইণ্টিগ্ৰেটেড একাডেমীৰ কৃতিত্বৰ বিষয়ে মন্তব্য কৰি ইয়াৰ প্ৰতিষ্ঠাপক আৰু পৰিচালন সঞ্চালক লালন কুমাৰে কয়, আমাৰ মূল লক্ষ্য হৈছে আমাৰ ওপৰত বিশ্বাস কৰা শিক্ষাৰ্থীসকলক গভীৰ জ্ঞান প্ৰদান কৰা আৰু আমি কেতিয়াও আড়ম্বৰপূৰ্ণ শিক্ষাদানত বিশ্বাস নকৰোঁ৷ আমি শিক্ষাৰ্থীসকলক পথ প্ৰদৰ্শন কৰোঁ, যাতে তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ আভ্যন্তৰীণ প্ৰতিভা অন্বেষণ কৰিব পাৰে৷ আমি এক সমৰ্পিত দল হিচাপে আমাৰ সমৰ্পিত আৰু স্থিৰ অনুষদ আৰু কৰ্মচাৰীৰ সৈতে ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ প্ৰৱেশ পৰীক্ষাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় মৌলিক বিষয়বস্তু বজাই ৰাখিছোঁ৷’

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here