Home Main Stories মহাৰাষ্ট্ৰত বৰষুণৰ ফলত হোৱা ভূমিস্খলনত কমেও ৭৩ জন নিহত, ৪৭ জন এতিয়াও...

মহাৰাষ্ট্ৰত বৰষুণৰ ফলত হোৱা ভূমিস্খলনত কমেও ৭৩ জন নিহত, ৪৭ জন এতিয়াও সন্ধানহীন : এন ডি আৰ এফ

157
0

মুম্বাই ২৫ জুলাই : মহাৰাষ্ট্ৰৰ উপকূলীয় অঞ্চলসমূহত ধাৰাসাৰ বৰষুণৰ ফলত হোৱা ভূমিস্খলনৰ ফলত ৭৩ টা মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে আৰু ৪৭ জন লোক সন্ধানহীন হৈ আছে বুলি ৰাষ্ট্ৰীয় দুৰ্যোগ সঁহাৰি বাহিনীয়ে দেওবাৰে জনায়। ফেডাৰেল বাহিনীৰ মহানিৰ্দেশক (ডিজি) এছ এন প্ৰধানে ৰাজ্যখনৰ ৰায়গড়, ৰত্নগিৰি আৰু চাটাৰা জিলাত চলোৱা কাৰ্যকলাপৰ শেহতীয়া তথ্য টুইট কৰিছে।

তথ্য অনুসৰি, এনডিআৰএফৰ উদ্ধাৰকাৰীসকলে এই অঞ্চলবোৰৰ পৰা মুঠ ৭৩ টা মৃতদেহ উদ্ধাৰ কৰিছে যাৰ সৰ্বাধিক ৪৪ টা হৈছে ৰায়গড়ৰ মাহাদ তহচিলৰ অন্তৰ্গত আটাইতকৈ বেছি ক্ষতিগ্ৰস্ত তালিয়ে গাওঁৰ পৰা। টুইটাৰত দুপৰীয়া ১২:১৯ বজাত পোষ্ট কৰা তথ্য অনুসৰি এই তিনিখন জিলাত ৪৭ জন লোক সন্ধানহীন হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। বাহিনীটোৱে মহাৰাষ্ট্ৰৰ প্ৰভাৱিত অঞ্চলসমূহত সাহায্য আৰু উদ্ধাৰ অভিযানৰ বাবে ৩৪ টা দল মোতায়েন কৰিছে। এনডিআৰএফে ৰায়গড়ত ভূমিস্খলন প্ৰভাৱিত তালিয়ে, ৰত্নাগিৰিৰ পোৰাছে আৰু চাটাৰা জিলাৰ মিৰগাঁও, আম্বেঘৰ আৰু ধোকাৱালেত কাম কৰি আছে, তথ্যত কোৱা হৈছে। শনিবাৰৰ আগলৈকে উন্নীত কৰা ৰাজ্য চৰকাৰৰ পৰিসংখ্যা অনুসৰি, মহাৰাষ্ট্ৰৰ পুনে আৰু কোঙ্কন বিভাগত হোৱা মুষলধাৰ বৰষুণৰ ফলত হোৱা মৃত্যুৰ সংখ্যা হৈছে ১১২, যাৰ ভিতৰত কেৱল উপকূলীয় ৰায়গড় জিলাত ৫২ জন আছে। পশ্চিম মহাৰাষ্ট্ৰৰ চাংলি জিলাৰ ৭৮,১১১ জন আৰু তাৰ পিছত কোলহাপুৰ জিলাত ৪০,৮৮২ জন লোকক সুৰক্ষিত স্থানলৈ স্থানান্তৰ কৰা হৈছে। চাংলিৰ কৃষ্ণা নদী আৰু কোলহাপুৰৰ পঞ্চগঙ্গা বানপানীত আছে যদিও শনিবাৰে বৰষুণ হ্ৰাস হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here