Home অৰ্থনীতি লাভাৰ প্ৰথম ভাৰতীয় ৫ জি স্মাৰ্টফোন- অগ্নি মুকলি

লাভাৰ প্ৰথম ভাৰতীয় ৫ জি স্মাৰ্টফোন- অগ্নি মুকলি

90
0

গুৱাহাটী, ৯ নৱেম্বৰ: লাভা ইণ্টাৰনেচনেল লিমিটেডে প্ৰথম ভাৰতীয় ৫জি স্মাৰ্টফোন- অগ্নি মুকলি কৰিছে। এই চুপাৰ স্মাৰ্টফোনটো মিডিয়াটেকৰ শেহতীয়া চিপছেট- ডিমেনচিটি ৮১০ ৰ দ্বাৰা চালিত। এই পাৱাৰ পেকড চিপছেট, সৰ্বাধিক ২.৪ গিগাহাৰ্জ ঘড়ীৰ গতিৰ সৈতে চলমান কোৰবোৰে কামবোৰ সম্পাদন কৰিবলৈ বিদ্যুতৰ দ্ৰুত গতি প্ৰদান কৰে আৰু একেসময়তে একাধিক এপ্লিকেচন আৰু গেম সমৰ্থন কৰে।লাভা অগ্নি ৫জি-ত উচ্চ সমাপ্তি আৰু লেগ ফ্ৰী ব্যৱহাৰকাৰীৰ অভিজ্ঞতাৰ বাবে ৮জিবি ৰেম (ইউএমচিপি) আৰু আপোনাৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ নথিপত্ৰ আৰু ছবি সংৰক্ষণ কৰাৰ বাবে শেহতীয়া ইউনিভাৰ্চেল ফ্লেছ ষ্ট’ৰেজ (ইউএফএছ) মানদণ্ডৰ ওপৰত আধাৰিত ১২৮ জিবি ৰম আছে। লাভা অগ্নি ৫ জি ত ১৬ মেগাপিক্সেল ফ্ৰণ্ট কেমেৰা, ৬৪ মেগাপিক্সেল প্ৰাইমাৰী কেমেৰা, লগতে ৫ মেগাপিক্সেল ৱাইড এংগল কেমেৰা, ২ মেগাপিক্সেল ডেপ্থ কেমেৰা আৰু ২ মেগাপিক্সেল মেক্ৰ’ কেমেৰা আছে।লাভা অগ্নি৫জিত ৩০ ৱাট চুপাৰফাষ্ট চাৰ্জাৰৰ সৈতে এটা ডাঙৰ ৫০০০ এমএএইচ বেটাৰী আছে। মিডিয়াটেক ইণ্ডিয়াৰ পৰিচালনা সঞ্চালক অংকু জৈনে কয়, “এই সহযোগিতা হৈছে মেক ইন ইণ্ডিয়া উদ্যোগৰ প্ৰতি আমাৰ প্ৰতিশ্ৰুতিৰ এক অংশ আৰু ভাৰতৰ পৰা অত্যাধুনিক সামগ্ৰী বিকাশৰ নেতৃত্ব দিয়া”।লাভা অগ্নি ৫জি ১৮ নৱেম্বৰ ২০২১ তাৰিখৰ পৰা আমাজন আৰু ফ্লিপকাৰ্টৰ জৰিয়তে ৰিটেইল আউটলেটত ১৯,৯৯৯ টকাত উপলব্ধ হ’ব। ফোনটোত এটা বিশেষ প্ৰি-বুকিং অফাৰ আছে যিটো ক্ৰেতাই ফোনত ২০০০ টকাৰ ৰেহাই লাভ কৰে। প্ৰি-বুকিং উইণ্ডোটো ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে ৯ নৱেম্বৰৰ পৰা ১৭ নৱেম্বৰলৈ লাভা ই-ষ্ট’ৰত আৰু আমাজনত ৫০০ টকাৰ পূৰ্ব বুকিং পৰিমাণ পৰিশোধ কৰি খোলা থাকিব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here