Home ক্ৰীড়া আজি চেম্পিয়নছ লীগৰ ফাইনেলত ৰিয়েল মাদ্ৰিদৰে মুখামুখি হ’ব লিভাৰপুল

আজি চেম্পিয়নছ লীগৰ ফাইনেলত ৰিয়েল মাদ্ৰিদৰে মুখামুখি হ’ব লিভাৰপুল

96
0

লণ্ডন, ২৭ মে’: চেম্পিয়নছ লীগৰ ফাইনেলক লৈ ৰিয়েল মাদ্ৰিদে ফাইনেলৰ বাবে ২৬ জনীয়া দল ঘোষণা কৰিছে। বেলজিয়ামৰ ইডেন হেজাৰ্ড আৰু ৱেলছৰ গেৰেথ বেলক পেৰিছ অভিমুখী দলত অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হৈছে। চেম্পিয়নছ লীগৰ ফাইনেল শনিবাৰে নিশা পেৰিছত অনুষ্ঠিত হ’ব। লিভাৰপুল আৰু ৰিয়েল মাদ্ৰিদে ২০১৮ চনৰ পিছত ফাইনেলত মুখামুখি হ’ব। ইয়াৰ আগৰ মেচত ৰিয়েলে মেচখন ৩-১ গ’লত জিকিছিল। ৰিয়েল মাদ্ৰিদ পেৰিছত উপস্থিত হৈছে। একে সময়তে, লিভাৰপুলৰ খেলুৱৈসকল আজি উপস্থিত হয়। এই ছিজনত আঘাতৰ বাবে হেজাৰ্ড আৰু বেলে দীৰ্ঘদিন ধৰি খেলা নাই। ক্লাবৰ মেনেজাৰ হোৱাৰ পিছত কাৰ্লো আন্চেলোটিয়ে দুয়োটাৰে প্ৰতি অধিক মনোযোগ দিছে। বেলে এই ছিজনত ৰিয়েলৰ হৈ সাতবাৰ খেলিছে। শেষবাৰৰ বাবে তেওঁ ৯ এপ্ৰিলত খেলপথাৰত অৱতীৰ্ণ হোৱাৰ সুযোগ পাইছিল। এই খেলখন ৰিয়েলৰ সৈতে তেওঁৰ অন্তিম খন খেল বুলি প্ৰমাণিত হ’ব পাৰে। তেওঁৰ চুক্তি১ জুলাইত শেষ হ’ব। ক্লাবৰ অধিনায়ক মাৰ্চেলো আৰু ইস্কোৰ প্ৰস্থান এই ছিজনৰ পিছত হ’ব পাৰে। এইটো তেওঁলোক দুয়োৰে বাবে এখন খেল হ’ব পাৰে। এই দুয়োজনৰ উপৰিও, দানি চেবালোছ, যীচু ভালেজো, লুকা জোভিক আৰু মাৰিয়ানো ডিয়াজেও ক্লাবটোৰ সৈতে পৃথক হ’ব পাৰে।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here