Home ক্ৰীড়া চেম্পিয়নছ লীগ ফুটবলৰ অন্তিম ১৬ত মানচেষ্টাৰ চিটি-ৰিয়েল মাদ্ৰিদ

চেম্পিয়নছ লীগ ফুটবলৰ অন্তিম ১৬ত মানচেষ্টাৰ চিটি-ৰিয়েল মাদ্ৰিদ

158
0

লণ্ডন, ২৫ নৱেম্বৰ: ইউৰোপৰ শীৰ্ষ দল মানচেষ্টাৰ চিটি আৰু ৰিয়েল মাদ্ৰিদে বুধবাৰে তেওঁলোকৰ নিজ নিজ মেচত জয়লাভ কৰি চেম্পিয়নছ লীগ ফুটবল টুৰ্ণামেণ্টৰ অন্তিম ১৬ খনত নিজৰ স্থান সুৰক্ষিত কৰিছে, কিন্তু এটলেটিকো মাদ্ৰিদ নকআউট হোৱাৰ পথত আছে।পেৰিছ ছেইণ্ট জাৰ্মেইন (পিএছজি)য়ে কাইলেন এমবাপেৰ গ’লৰ সুযোগ লৈ প্ৰাৰম্ভিক অগ্ৰগতি লাভ কৰিব নোৱাৰি লেহেমীয়া অগ্ৰগতি লাভ কৰে আৰু চিটিৰ হাতত ২-১ গ’লত পৰাজিত হয়। ইয়াৰ স্বত্ত্বেও, ফৰাচী দলটোৱে গ্ৰুপ এৰ পৰা নকআউট পৰ্যায়ত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ সক্ষম হয়।ৰিয়েল মাদ্ৰিদে দুমাহ আগতে মলদোভাৰ বিৰুদ্ধে ২-১ গ’লৰ পৰাজয়ৰ প্ৰতিশোধ লৈ শ্বেৰিফক ৩-০ গ’লত পৰাস্ত কৰে আৰু অন্তিম ১৬ ত প্ৰৱেশ কৰে। ৰিয়েলৰ হৈ ডেভিদ আলাবা, টনি ক্ৰুচ আৰু কৰিম বেঞ্জেমাই গ’ল কৰে। গ্ৰুপ ডিৰ বাহিৰেও ইণ্টাৰ মিলানে নকআউট পৰ্যায়ত প্ৰৱেশ কৰে। তিনিবাৰৰ ইউৰোপিয়ান চেম্পিয়ন ইণ্টাৰ মিলানে ১০ বছৰৰ পিছত অন্তিম ১৬ ত প্ৰৱেশ কৰিছে। ইফালে, স্পোৰ্টিং লিছবনে পেড্ৰো গঞ্জালেজৰ দুটা গ’লৰ সহায়ত বৰুছিয়া ডৰ্টমুণ্ডক ৩-১ গ’লত পৰাস্ত কৰি নকআউট পৰ্যায়ত উপনীত হোৱাৰ বাবে ১৩ বছৰৰ অপেক্ষাৰ অন্ত পেলায়।ছেপ্টেম্বৰত গ্ৰুপ চিত স্পোৰ্টিং ইজাক্স আৰু ডৰ্টমুণ্ডৰ হাতত পৰাজিত হৈছিল কিন্তু একেৰাহে তিনিটা জয়লাভ কৰি পৰ্তুগালৰ চেম্পিয়নসকলে এখন মেচ বাকী থকা অৱস্থাত অগ্ৰগতি লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল। ইজাক্সে ইতিমধ্যে গোটটোৰ পৰা নকআউট পৰ্যায়ত প্ৰৱেশ কৰিছিল।ইজাক্স আৰু লিভাৰপুলে তেওঁলোকৰ নিজ নিজ গোটত একেৰাহে পঞ্চমটো জয় পঞ্জীয়ন কৰিছিল। ইজাক্সে চেবাষ্টিয়ান হালাৰৰ দুটা গ’লৰ সহায়ত বেছিক্সক ২-১ গ’লত পৰাস্ত কৰে। আনহাতে লিভাৰপুলে গ্ৰুপ বিত পোৰ্তোক ২-০ গ’লত পৰাস্ত কৰে।লিভাৰপুলে তেওঁলোকৰ গ্ৰুপত দ্বিতীয় স্থানত থকা পোৰ্তোৰ ওপৰত ১০ পইণ্টৰ অগ্ৰগতি লাভ কৰিছে। ৭ ডিচেম্বৰত গ্ৰুপৰ অন্তিম ৰাউণ্ডৰ খেলসমূহ গুৰুত্বপূৰ্ণ হ’বলৈ সাজু হৈছে কিয়নো এচি মিলান আৰু এটলেটিকো মাদ্ৰিদে পোৰ্তোৰ বাহিৰে নকআউট পৰ্যায়ত উপনীত হোৱাৰ দৌৰত আছে।এ চি মিলানে জুনিয়ৰ মেছিয়াছৰ ৮৭ মিনিটত এটলেটিকোক ১-০ গ’লত পৰাস্ত কৰাৰ আশা বজাই ৰাখিছিল। মিলানে এতিয়া লিভাৰপুলক আতিথ্য দিয়াৰ কথা আছে, আনহাতে এটলেটিকোৱে পোৰ্তোৰ পৰা তেওঁলোকৰ ঘৰুৱা খেলপথাৰত এখন খেল খেলিব লাগিব।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here