Home ক্ৰীড়া আইচিচি ‘প্লেয়াৰ অফ দা মান্থ’ৰ দৌৰত মায়াংক আগৰৱালা

আইচিচি ‘প্লেয়াৰ অফ দা মান্থ’ৰ দৌৰত মায়াংক আগৰৱালা

124
0

ডুবাই, ৯ জানুৱাৰী: নিউজিলেণ্ড আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে টেষ্ট শৃংখলাত সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন দাঙি ধৰাৰ বাবে ভাৰতৰ অপেনাৰ মায়াংক আগৰৱালাক শনিবাৰে ডিচেম্বৰ মাহৰ আইচিচি ‘প্লেয়াৰ অফ দা মান্থ (মাহৰ শ্ৰেষ্ঠ খেলুৱৈ) বঁটাৰ বাবে মনোনীত কৰা হয়।মায়াংকৰ উপৰিও নিউজিলেণ্ডৰ স্পিনাৰ এজাজ পেটেল আৰু অষ্ট্ৰেলিয়াৰ বেগী বলাৰ মিচেল ষ্টাৰ্ককো এই বঁটাৰ বাবে মনোনীত কৰা হৈছে। নিয়মীয়া অপেনাৰ ৰোহিত শৰ্মা, শুভমান গিল আৰু কে এল ৰাহুলৰ অনুপস্থিতিত মায়াঙ্কে নিউজিলেণ্ড আৰু দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে সুযোগটোৰ সম্পূৰ্ণ সদ্ব্যৱহাৰ কৰে। খেলা দুখন খেলত তেওঁ ৬৯.০০ গড়ে ২৭৬ ৰান সংগ্ৰহ কৰে, যাৰ ভিতৰত আছে দুটা অৰ্ধশতক আৰু এটা শতক।মুম্বাইত নিউজিলেণ্ডৰ বিৰুদ্ধে দ্বিতীয় টেষ্টত মায়াঙ্কে ভাৰতীয় বিজয়ৰ নেতৃত্ব দিছিল। তেওঁ দুটা ইনিংছত ১৫০ আৰু ৬২ ৰান কৰি খেলখন দখল কৰিছিল। তেওঁ দক্ষিণ আফ্ৰিকাৰ বিৰুদ্ধে চেঞ্চুৰিয়ানত ৰাহুলৰ সৈতে প্ৰথম উইকেটৰ বাবে ১১৭ ৰানৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ অংশীদাৰিত্বৰ সৈতে দলটোৰ বিজয়ত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিছিল। তেওঁ বেটছমেনসকলৰ বাবে কঠিন পৰিস্থিতিত এটা সুন্দৰ প্ৰদৰ্শন দাঙি ৬০ ৰান কৰিছিল।ভাৰতত জন্মগ্ৰহণ কৰা নিউজিলেণ্ডৰ স্পিনাৰ এজাজ পেটেলে মুম্বাই টেষ্টত ইনিংছৰ সকলো ১০ টা উইকেট দখল কৰি ইতিহাসত সুনাম অৰ্জন কৰে। তেওঁ ভাৰতৰ বিৰুদ্ধে শৃংখলাৰ দ্বিতীয় টেষ্টৰ প্ৰথম ইনিংছত এই কৃতিত্ব অৰ্জন কৰিছিল। জিম লেকাৰ আৰু অনিল কুম্বলেৰ পিছত তেওঁ এনে কৰা বিশ্বৰ তৃতীয়জন বলাৰ হৈছিল। বাওঁহাতৰ বলাৰজনে মাত্ৰ এখন টেষ্ট মেচ খেলিছিল য’ত তেওঁ ১৬.০৭ গড়ে ১৪টা উইকেট দখল কৰিছিল।ষ্টাৰ্কে এই সময়ছোৱাত বেট আৰু বল দুয়োটাৰে এক ব্যতিক্ৰমী প্ৰদৰ্শন কৰিছিল। তেওঁৰ সুন্দৰ প্ৰদৰ্শনেৰে অষ্ট্ৰেলিয়াই দুখন মেচ বাকী থকাঅৱস্থাত এছেজ শৃংখলা দখল কৰে। যোৱা মাহত তিনিখন খেলত, তেওঁ ১৯.৬৪ গড়ে ১৪ টা উইকেট দখল কৰিছিল আৰু লগতে ৫৮.৫০ গড়ে ১১৭ ৰান সংগ্ৰহ কৰি বেটেৰে এক উপযোগী অৱদান আগবঢ়াইছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here