Home অসম ডিচেম্বৰৰ ভিতৰত জলসম্পদ বিভাগৰ সকলো কাম আৰম্ভ কৰাৰ নিৰ্দেশ: বিষয়া-অভিযন্তাৰে মন্ত্ৰী পীয়ূষ...

ডিচেম্বৰৰ ভিতৰত জলসম্পদ বিভাগৰ সকলো কাম আৰম্ভ কৰাৰ নিৰ্দেশ: বিষয়া-অভিযন্তাৰে মন্ত্ৰী পীয়ূষ হাজৰিকাৰ পৰ্যালোচনা বৈঠক

286
0


ষ্টাফ ৰিপ’ৰ্টাৰ, গুৱাহাটী, ৰ ডিচেম্বৰৰ : জলসম্পদ মন্ত্ৰী পীয়ূষ হাজিৰকাই আজি বিভাগৰ বিষয়া আৰু অভিযন্তাসকলৰ সৈতে এখন বৈঠকত অংশ লৈ বিভাগটোৰ কাম-কাজৰ পৰ্যালোচনা কৰে ৷ জনতা ভৱনৰ নিজা কাৰ্যালয়ৰ সভাকক্ষত অনুষ্ঠিত পৰ্যালোচনা বৈঠকত মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে চলিত বৰ্ষত বিভাগে কৰিবলগীয়া বিভিন্ন কামৰ খতিয়ান লয় আৰু সকলোকে নিজৰ কামবোৰ সূচাৰুৰূপে কৰাৰ বাবে নিৰ্দেশ দিয়ে ৷ আজিৰ বৈঠকতে মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে জলসম্পদ বিভাগৰ আঁচনিবোৰৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় সকলো বিভাগীয় অনুমতিৰ কাম ক্ষিপ্ৰতাৰে কৰাৰ বাবে সংশ্লিষ্ট সকলোকে নিৰ্দেশ দিয়ে ৷ এইক্ষেত্ৰত সংশ্লিষ্ট জিলাসমূহৰ উপায়ুক্তসকলৰ সৈতেও টেলিফোনিক বাৰ্তালাপ কৰি তেওঁলোকক প্ৰয়োজনীয় সহযোগিতা আগবঢ়াবলৈ আহ৩ান জনায়৷ বিভাগটোক অধিক ৰূপত গতিশীল কৰি ডিচেম্বৰ মাহৰ ভিতৰতে চলিত বৰ্ষৰ সকলো কাম আৰম্ভ কৰাৰ বাবেও মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে বিষয়া আৰু অভিযন্তাসকলক নিৰ্দেশ দিয়ে৷ আনহাতে, বানমুক্ত অসমৰ বাবে মুখ্যমন্ত্ৰী ড॰ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই জলসম্পদ বিভাগক ভালদৰে কাম কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া বুলি উল্লেখ কৰি মন্ত্ৰী পীয়ূষ হাজৰিকাই কয় যে বান নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে বিভাগটোক প্ৰয়োজনীয় সকলো সহযোগিতা আগবঢ়াই আহিছে৷ আনহাতে, চৰকাৰী পুঁজিৰ সদ্ব্যৱহাৰ কৰি নিয়াৰিকৈ কামবোৰ আগবঢ়াই নিবলৈ সকলোকে নিৰ্দেশ দি মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কামৰ ক্ষেত্ৰত কোনোধৰণৰ আপোচ কৰা নহ’ব বুলিও উল্লেখ কৰে৷

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here