Home ক্ৰীড়া কমনৱেলথ গেমছত শক্তিশালী প্ৰতিদ্বন্দী হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰিব মীৰাবাঈ চানুৱে

কমনৱেলথ গেমছত শক্তিশালী প্ৰতিদ্বন্দী হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰিব মীৰাবাঈ চানুৱে

171
0

পাটিয়ালা, ৩০ জুন: ভাৰতীয় তাৰকা ভাৰোত্তোলক মীৰাবাঈ চানুৱে কমনৱেলথ গেমছত শক্তিশালী প্ৰতিদ্বন্দী হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰিব। তেওঁ কয় যে তেওঁ নিজৰ বাহিৰে আন কাৰো সৈতে প্ৰতিদ্বন্দিতা নকৰিব।চানুৰ ব্যক্তিগত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ২০৭ কিগ্ৰা (৮৮ কিগ্ৰা +১১৯ কিগ্ৰা) আছে, যি নাইজেৰিয়াৰ ষ্টেলা কিংছলেতকৈ ভাল, যি তেওঁৰ নিকটতম প্ৰতিদ্বন্দী আৰু তেওঁ এতিয়ালৈকে মাত্ৰ ১৬৮ কিগ্ৰা (৭২ কিগ্ৰা + ৯৬ কিগ্ৰা) উত্তোলন কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে। উল্লেখ্য যে মীৰাবাঈ চানুৱে যোৱা কমনৱেলথ গেমছত সোণৰ পদক জিকিছিল। তাৰ পিছত তেওঁ অলিম্পিকত ৰূপৰ পদক, এছিয়ান চেম্পিয়নশ্বিপত ব্ৰঞ্জ আৰু বিশ্ব অভিলেখ লাভ কৰে। তেওঁ কয় যে বাৰ্মিংহামত তেওঁৰ প্ৰকৃত প্ৰতিযোগিতা তেওঁৰ প্ৰতিদ্বন্দীৰ সৈতে নহয় কিন্তু নিজৰ সৈতে হ’ব। কমনৱেলথ গেমছৰ ২০১৪ চনৰ পৰ্যায়ত ৰূপৰ পদক আৰু ২০১৮ পৰ্যায়ত সোণৰ পদক অৰ্জন কৰা খেলুৱৈগৰাকীয়ে কয়, ‘কমনৱেলথ গেমছ মোৰ বাবে সহজ হ’ব। মই নিজে যুঁজিম। এন আই এছ পাটিয়ালাত তেওঁ কয়, ‘কমনৱেলথ গেমছত ইমান প্ৰতিযোগিতা নহ’ব, কিন্তু ইয়াৰ অৰ্থ এইটো নহয় যে কোনো প্ৰতিযোগিতা নহ’ব। ভৱিষ্যতৰ প্ৰতিযোগিতাখনলৈ লক্ষ্য কৰিলে, মই মোৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ প্ৰদান কৰিব লাগিব।’ যদি প্ৰতিযোগিতাখন বেছি নহয়, তেন্তে চানুৰ মনত এটা ডাঙৰ লক্ষ্য আছে। তেওঁ কয়- মই কমনৱেলথ গেমছত ১২০ কিলোগ্ৰাম চেষ্টা কৰিব বিচাৰিছো। স্বীকাৰ কৰে যে এইটো মানসিকভাৱে অলপ প্ৰত্যাহ্বানজনক হ’ব।কমনৱেলথ গেমছত ৯১ কিলোগ্ৰাম বা ৯২ কিলোগ্ৰাম উত্তোলন কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছো। আশা কৰোঁ এইটো ঘটিব।  চানুৱে বৰ্তমান কান্ধৰ ভাৰসাম্যৰ সৈতে যুঁজি আছে। এই মাহৰ আৰম্ভণিতে, তেওঁ স্নেচ ওজন উন্নত কৰাত ব্যৰ্থ হৈছিল আৰু  পিঠিৰ বাবে ঘৰুৱা প্ৰতিযোগিতাত দুবাৰকৈ ৮৯ কিলোগ্ৰাম উত্তোলন কৰাত ব্যৰ্থ হৈছিল। তেওঁ কয়-মোৰ পিঠি দুদিন বা তিনিদিন আগতে বিষৰ পৰা উপসম পাইছোঁ। নাগৰোটা ভ্ৰমণো ৫ ঘণ্টাৰ আছিল। আমি প্ৰতিযোগিতাখনৰ এদিন আগতে পাটিয়ালাৰ পৰা চণ্ডিগড়লৈ গৈছিলো, তাৰ পিছত চণ্ডিগড়ৰ পৰা বিমানলৈ গৈছিলো যিটো পলম হৈছিল। গতিকে পিঠিটো অধিক টান আছিল

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here