Home ক্ৰীড়া বিশ্ব চেম্পিয়নশ্বিপ- কমনৱেলথ ছিনিয়ৰ চেম্পিয়নশ্বিপৰ পৰা নাম প্ৰত্যাহাৰ মীৰাবাঈ চানুৰ

বিশ্ব চেম্পিয়নশ্বিপ- কমনৱেলথ ছিনিয়ৰ চেম্পিয়নশ্বিপৰ পৰা নাম প্ৰত্যাহাৰ মীৰাবাঈ চানুৰ

57
0

নতুন দিল্লী, ২৫ নৱেম্বৰ: অলিম্পিকৰ ৰূপৰ পদক বিজয়ী ভাৰোত্তোলক মীৰাবাঈ চানুৱে ৭ ৰ পৰা ১৭ ডিচেম্বৰৰ ভিতৰত উজবেকিস্তানৰ তাচখন্দত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া বিশ্ব চেম্পিয়নশ্বিপ আৰু কমনৱেলথ ছিনিয়ৰ চেম্পিয়নশ্বিপৰ পৰা নাম প্ৰত্যাহাৰ কৰিছে।মীৰাবাঈয়ে এই বছৰৰ আৰম্ভণিতে টকিঅ’ অলিম্পিকত মহিলাৰ ৪৯ কিলোগ্ৰাম শাখাত ৰূপৰ পদক জিকিছিল আৰু এগৰাকী প্ৰাক্তন বিশ্ব চেম্পিয়নও আছিল। তেওঁ ভাৰতৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক বিজয় শৰ্মাৰ পৰামৰ্শ অনুসৰি দুয়োটা প্ৰতিযোগিতাৰ পৰা নাম প্ৰত্যাহাৰ কৰিছে।শৰ্মাই সংবাদ মাধ্যমক কয়, ‘আমাৰ মূল লক্ষ্য (বিশ্ব চেম্পিয়নশ্বিপ আৰু কমনৱেলথ ছিনিয়ৰ চেম্পিয়নশ্বিপৰ বাবে)হৈছে ভাৰোত্তোলকসকলে অহা বছৰৰ কমনৱেলথ গেমছৰ বাবে যোগ্যতা অৰ্জন কৰাটো।আমি প্ৰতিযোগিতাখনৰ বাবে মীৰাৰ নাম পঠিয়াইছিলো কিন্তু তাইৰ প্ৰদৰ্শনে এতিয়াও সিমান ভাল প্ৰদৰ্শন কৰা নাই। আমি তেওঁৰ স্নেচৰ কৌশলৰ ওপৰত অলপ বেছি কাম কৰি আছো। কমনৱেলথ গেমছৰ বাবে তেওঁৰ অৰ্হতা কোনো সমস্যা নহয় কিয়নো তেওঁ এগৰাকী অলিম্পিক পদক বিজয়ী।’কমনৱেলথ ছিনিয়ৰ চেম্পিয়নশ্বিপ যোৱা বছৰ (ছিংগাপুৰত) অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা আছিল কিন্তু ক’ভিড-১৯ মহামাৰীৰ বাবে অনুষ্ঠিত কৰিব পৰা নগ’ল। এইটো বিশ্ব চেম্পিয়নশ্বিপৰ লগতে একেখন স্থানতে অনুষ্ঠিত হ’ব।যুৱ অলিম্পিকৰ স্বৰ্ণ পদক বিজয়ী জেৰেমি লালৰিনুঙ্গাকে ধৰি সমগ্ৰ দেশৰ পৰা বিশজন ভাৰোত্তোলকে প্ৰতিযোগিতাখনত অংশগ্ৰহণ কৰিব।শৰ্মাই কয়, ‘মীৰাৰ কোনো সমস্যা নাই কিন্তু ই এক কৌশলগত সিদ্ধান্ত। তেওঁ যোৱা পাঁচ বছৰ ধৰি প্ৰতিযোগিতাত নিৰন্তৰ অংশগ্ৰহণ কৰি আহিছে।’ অৱশ্যে মীৰাবাঈয়ে যোৱা মাহত পিটিআইক দিয়া এক সাক্ষাৎকাৰত কৈছিল যে তেওঁ ওজন কঢ়িয়াবলৈ অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’ব, কিয়নো তেওঁ বিষ অনুভৱ কৰি আছে।এছিয়ান চেম্পিয়নশ্বিপৰ স্বৰ্ণ পদক বিজয়ী ঝিলি ডালবেহেৰাই এই প্ৰতিযোগিতাত মীৰাবাঈৰ শ্ৰেণীত ভাৰতক প্ৰতিনিধিত্ব কৰিব। তেওঁ আগতে ৪৫ কিলোগ্ৰাম শাখাত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিছিল।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here