Home ৰাষ্ট্ৰীয়-আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় ক’ভিড-১৯ৰ তৃতীয় ঢৌৰ আশংকাত মুম্বাই

ক’ভিড-১৯ৰ তৃতীয় ঢৌৰ আশংকাত মুম্বাই

204
0

মুম্বাই,৫ অক্টোবৰ: বৃহন্মুম্বাই পৌৰ নিগমে [বিএমচি] সোমবাৰে বোম্বাই উচ্ছ ন্যায়ালয়ক কৈছিল যে টিকাকৰণ অভিযান সূচাৰুৰূপে চলি থকাৰ বাবে ই চহৰখনত কোভিড-১৯১ তৃতীয় ঢৌটো দেখা নাপায়৷ বিএমচিয়ে জনাইছে যে ৪২ লাখৰো অধিক লোকক চিঅ’ভিআইডি-১৯১ বিৰুদ্ধে সম্পূৰ্ণৰূপে টিকাকৰণ কৰা হৈছে আৰু ৮২ লাখৰো অধিক লোকে ভেকছিনটোৰ প্ৰথম পালি গ্ৰহণ কৰিছে৷’’ কাম চলি আছে৷ এইটো মসৃণভাৱে চলি আছে৷ এতিয়া, ভেকছিনৰ কোনো অভাৱ নাই৷ মুম্বাই সুৰক্ষিত৷ আমি তৃতীয় ঢৌ [চি.অ’.ভি.আই.ডি.-১৯]ৰ অহা দেখা নাই,‘‘ বিএমচিৰ পৰামৰ্শদাতা অনিল চাখাৰে বি.এইচ.চি.ক কৈছিল৷ মুখ্য ন্যায়াধীশ দীপংকৰ দত্ত আৰু ন্যায়াধীশ জি এছ কুলকাৰ্ণীৰ এটা খণ্ড বিচাৰপীঠে এই বছৰৰ আৰম্ভণিতে অধিবক্তা ধ্ৰnতি কাপাডিয়া আৰু কুনাল তিৱাৰীৰ দ্বাৰা দাখিল কৰা ৰাজহুৱা স্বাৰ্থৰ গোচৰৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰি আছিল, যিয়ে কেন্দ্ৰীয় আৰু মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰ দুয়োকে ৭৫ বছৰ বা তাতকৈ অধিক বয়সৰ জ্যেষ্ঠ নাগৰিক, বিশেষভাৱে সক্ষম লোক আৰু বিছনাত আক্ৰান্ত লোকসকলৰ বাবে ঘৰে ঘৰে টিকাকৰণ আৰম্ভ কৰাৰ নিৰ্দেশ বিচাৰিছিল৷ আবেদনত কোৱা হৈছিল যে এনে লোকসকলে টিকাকৰণ কেন্দ্ৰলৈ যাবলৈ আৰু জেব ল’বলৈ তেওঁলোকৰ ঘৰৰ পৰা ওলাই অহাৰ অৱস্থাত নাথাকিব৷ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে আগতে কৈছিল যে তেওঁলোকে ঘৰে ঘৰে টিকাকৰণ কাৰ্যসূচী আৰম্ভ কৰিব নোৱাৰিব কিন্তু ছেপ্টেম্বৰত ইয়াক আগবঢ়াই দিছিল৷ ইফালে, মহাৰাষ্ট্ৰত সোমবাৰে ২,০২৬ টা নতুন কোভিড-১৯টা ঘটনা নথিভুক্ত কৰা হৈছে, যি ২ ফেব্ৰুৱাৰীৰ পিছত সৰ্বনিম্ন৷ ৰাজ্যখনত চ্ছ টা মৃত্যুও দেখা গৈছে আৰু এতিয়ালৈকে ৬৫,৬২,৫১৪ টা সংক্ৰমণ আৰু ৰ,৩৯,২৩৩ জনলোকৰ মৃত্যু হৈছে৷ মুম্বাইত, ৩৩৯ টা সতেজ কৰোনাভাইৰাছ ৰোগী আৰু দুটা মৃত্যু হৈছিল৷ চহৰখনত বৰ্তমান ৪,৫৩২টা সক্ৰিয় ঘটনা আছে৷

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here